AKTUALNOŚCI PÓŁMARATONU

Bytomski Polmaraton - - News -

PRZEDSZKOLE NA PÓŁMARATONIE

Na 9 Bytomski Półmaraton z dziećmi? Jak najbardziej! W godzinach 9.00-15.00 w pokoju zabaw dla dzieci w C.H.Atrium Plejada przedszkole Wesoła Rodzinka będzie organizowała bezpłatną opiekę dla dzieci biegaczy oraz Klientów Centrum. Zapraszamy!

UWAGA, UWAGA - 5 KM

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom amatorów biegania i mając na uwadze prośby płynące w wielu stron, Organizatorzy Bytomskiego Półmaratonu postanowili wprowadzić dodatkowy dystans dla początkujących biegaczy. Jest to 5km.

Warunki uczestnictwa w biegu są takie same jak na pozostałych dystansach, łącznie z szansą wygrania samochodu.

BIEGNĘ DLA AGATY I LAURY

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…” dla osób potrzebujących wsparcia w procesie leczenia.

Podczas 9 Bytomskiego Półmaratonu w niedzielę 17 września 2017 r. w Bytomiu zawodnicy będą mogli włą- czyć się w charytatywną akcję biegową na rzecz Agaty i Laury. Biegacze mogą wpisać się na specjalną listę i przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Agaty i Laury”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której Agatka jest podopieczną – Fundacji „Słoneczko”. Jeżeli do akcji zaangażuje się przynajmniej 40 osób, to Fundacja przekaże dla każdej osoby 10 000 zł (łącznie kwota 20 000 zł).

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO

Przypominamy, że w przypadku braku możliwości odebrania pakietu osobiście, pakiet może zostać odebra- ny przez osobę upoważnioną na piśmie. Wzór upoważnienia jest dostępny na stronie bytomskipolmaraton.pl/aktualnosci/wzor,43

POMÓŻ NA PÓŁMARATONIE

9 Bytomski Półmaraton to coś więcej niż impreza rekreacyjno – sportowa. W tym roku za sprawą Fundacji Iskierka będzie można wspomóc akcję charytatywną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Podczas Półmaratonu będą obecni wolontariusze z puszkami kwestarskimi oraz stoisko fundacji pod Plejadą. Do pakietów startowych Fundacja przekaże płyty nagrane przez Dziecięcą Orkiestrę Onkologiczną Fundacji ISKIERKA ze znakomitymi artystami (m.in. Arturem Rojkiem, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy, Natalią Kukulską czy Miką Urbaniak). Fundacja ISKIERKA działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jest laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2014 im. J. Wejcherta w kategorii Działalność Społeczna. Nie tylko wspiera w procesie leczenia (kupując leki, sprzęt medyczny, remontując dziecięce oddziały szpitalne i finansując badania naukowe), ale także pomaga dzie- ciom i ich rodzinom przejść przez najtrudniejsze etapy leczenia. W walce z chorobą równie ważne, co drogie leki, są optymizm i pozytywne nastawienie. Dlatego ISKIERKA pomaga „oswoić” chorobę i łamie stereotypy, realizując autorskie projekty terapeutyczne i integracyjne.

ROZGRZEWKA ZE STREFĄ BYKÓW

Klub sportowy Strefa Byków zaprasza wszystkich uczestników 9 Bytomskiego Półmaratonu na rozgrzewkę prowadzoną przez Katarzynę Szołtysik – Kaczmarek. W czasie rozgrzewki dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych biegaczy zostaną rozdane wejściówki oraz karnety do Strefy Byków.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.