POBIEGNIEMY JUŻ W SOBOTĘ

JUBILEUSZOWY BYTOMSKI PÓŁMARATON W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ PO RAZ 10 PRZEBIEGNIE PRZEZ BYTOM

Bytomski Polmaraton - - News -

Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce” – ktoś kiedyś powiedział i trudno się pod takimi słowami nie podpisać. A „nieustających” w walce jest coraz więcej, co widać każdego dnia na ulicach, w parkach czy leśnych duktach. Są mody, o których mówi się z przymrużeniem oka, ale i takie, które dają powody do radości. Jedną z nich jest ta na zdrowy i aktywny styl życia. I właśnie dla ludzi, którym przestało wystarczać samotne truchtanie w wolnym tempie, powstają kolejne imprezy, podczas których można sprawdzić się w walce z innymi biegaczami, a przede wszystkim – z samym sobą. Bieganie uczy samokontroli, wytrwałości, dyscypliny i regularności.

JUBILEUSZOWY PÓŁMARATON

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Bo przed nami wyjątkowe wydarzenie, które ma za sobą może jeszcze niezbyt długą, ale pięknie rozwijającą się historię. Chodzi oczywiście o Bytomski Półmaraton, który odbędzie się już po raz dziesiąty. Ten mały jubileusz to doskonała okazja, aby uzmysłowić sobie, jak ważne dla wielu ludzi w naszym kraju stało się bieganie i aktywność fizyczna.

SPONSORZY

Tegoroczną – jak już wspomnieliśmy – wyjątko- wą edycję, objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Bytomia Damian Bartyla. Warto również tutaj wymienić sponsorów, bez których nie byłoby szans na stworzenie Bytomskiego Półmaratonu: chodzi o miasto Bytom, PKO BP, dealera toyoty „Czajka – Auto”, oczywiście Atrium Plejada, Castoramę, Decathlon, Profesjonalny Salon Optyczny „Nasze Okulary”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZBM Zdrowie” oraz Przedszkole Sportowe „Wesoła Rodzinka”.

TOYOTA AIGO DLA ZWYCIĘZCY... LOSOWANIA

To już tradycja Bytomskiego Półmaratonu: główna nagroda biegu nie trafi do zwycięzcy, a zostanie rozlosowana po p o - między wszystkimi uczestnikami biegu, którzy przebiegli trasę w wyznaczonym czasie. Ponadto do wygrania będą zestawy elektronarzędzi i bony do Castoramy, a także tablet od Atrium Plejada.

POBIEGNIE MISTRZ POLSKI W PÓŁMARATONIE

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Już teraz wiadomo, że na starcie zobaczymy Arkadiusza Gardzielewskiego, a więc mistrz Polski w półmaratonie z Piły w 2017 roku. Gardzielewski to maratończyk z rekordem życiowym 2:11:34. To wielokrotny reprezentant Polski. W tym roku pobił swój rekord życiowy w półmaratonie, gdy podczas półmaratonu Romea i Julii w Weronie osiągnął czas 1:03:17. A to oznacza, że można śmiało mowić o nim, jako głównym kandydacie do zwycięstwa w Bytomiu.

KTO MOŻE POBIEC?

A kto może się z nim zmierzyć? Warunki uczestnictwa są cztery. Po pierwsze należy mieć ukończone 18 rok życia. Ale jeśli zawodnik ma ukończone 16 lub 17 lat to również może wystartować w biegu głównym, jednakże będzie musiał dostarczyć zaświadczenie od rodzica lub opiekuna zezwalające na udział w imprezie. Drugim, równie ważnym warunkiem niezbędnym do uczestnictwa w zawodach jest złożenie podpisu pod oświadczeniem o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność. Trzecim elementem jest posiadanie ważnego dokumentu osobistego, który posłuży do potwierdzenia tożsamości zawodnika. Ostatnim elementem jest posiadanie dowodu opłaty startowej, aczkolwiek ten warunek nie dotyczy osób, które są już wpisane na listę opłaconych. W przeciwieństwie do innych biegów, na bytomskim półmaratonie nie ma ograniczeń co do ilości zawodników, zatem każdy chętny będzie mógł wystartować, o ile spełnia powyższe punkty.

PÓŁMARATON BIEGNIE W SOBOTĘ!

Na koniec ważna uwaga, Bytomski Półmaraton w tym roku pobiegnie w sobotę, a nie jak dotychczas w niedzielę. A teraz zachęcamy do lektury gazety w której przybliżyliśmy m.in. szczegóły półmaratonu.

» Toyota Aigo - nagroda, która zostanie rozlosowana pomiędzy zawodnikami, którzy ukończą półmaraton, bieg na 10,5km lub Nordic Walking.

» Bytomski Półmaraton to dwudniowe święto biegania dla całych rodzin!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.