ROZGRZEWKA JEST WAŻNA

Bytomski Polmaraton - - News - Zapraszam, Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek

Rozgrzewkę podczas Bytomskiego Półmaratonu prowadzę już od kilku dobrych lat. Z propozycją wyszedł Michał Napierała – organizator tejże imprezy. Z każdym kolejnym rokiem mam przyjemność rozgrzewać biegaczy przed ich biegiem. Jak wiadomo rozgrzewka to bardzo ważny element treningu, ponieważ przygotowuje nasze ciało do wysiłku, podnosi temperaturę, rozgrzewa mięśnie i zabezpiecza je przed kontuzjami.

WAŻNA MUZYKA

Zawsze staram się odpowiednio dobrać muzykę, aby pobudzić oraz zmobilizować uczestników do działania. Pamiętajmy – organizm jest jak samochód, a raczej jego silnik, który trzeba najpierw rozgrzać aby uzyskać jego maksymalną efektywność.

ETAPY TRENINGU

Trening zazwyczaj rozpoczynamy marszem , który stopniowo przechodzi w trucht – to właśnie ten element ma najbardziej istotny wpływ na to jak będzie nam się biegło podczas kolejnych kilometrów treningu. A stretching? Możemy go kochać lub nienawidzić, ale przed szybkim bieganiem lub przed zawodami – jest on bardzo wskazany. Życzę wszystkim uczestnikom, tegorocznego półmaratonu powodzenia i do zobaczenia na wspólnej rozgrzewce.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.