Śląskie stadiony to skansen

Fakt - - Sport. . fakt. pl -

Choć moda na budowę nowych stadionów opanowała całą Polskę, to wciąż nie zdołała dotrzeć na Śląsk. – Już wkrótce z tego powodu dla śląskich klubów może zabraknąć miejsca w ekstraklasie – twierdzi Damian Bartyla ( 39 l.), prezes Polonii.

Nowe stadiony powstają w różnych zakątkach kraju. Praktycznie nie buduje się tylko na Górnym Śląsku, gdzie miejscowe stadiony zaczynają przypominać relikty z przeszłości. Nic w tym jednak dziwnego, skoro obiekty Polonii, Górnika i Ruchu pamiętają jeszcze czasy przedwojenne, a wymuszane przez przepisy modernizacje nie zmienią ich wyglądu. – To tylko chwilowe odwrócenie uwagi od problemu. Robiąc drobne poprawki, nie zajdziemy daleko. A wymagania narzucane przez organizatorów rozgrywek są coraz większe. Niestety Polonia jeszcze w tym sezonie może mieć problem ze spełnieniem wymogów licencyjnych dotyczących obiektu – dodaje prezes. Na problem braku stadionu coraz częściej zwracają uwagę piłkarze. – Jest nam przykro, kiedy jeździmy po Polsce i patrzymy, jak powstają kolejne nowe obiekty. Skłamałbym też, gdybym powiedział, że nie zazdrościmy swoim kolegom z innych klubów, którzy wkrótce będą grali na wspaniałych, nowych obiektach – podkreśla Maciej Bykowski ( 33 l.).

Napastnik Polonii uważa, że w niedalekiej przyszłości brak nowego stadionu może mieć wpływ nawet na kadrę zespołu. – Dla piłkarza bardzo ważne są sprawy organizacyjne klubu. A stadion również do tego się zalicza. Dla każdego jest ważne, w jakich warunkach przyjdzie mu pracować – tłumaczy snajper bytomian.

Trybuny starego stadionu Polonii Bytom częściowo zarośnięte są trawą

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.