Dragon wraca na ring

Fakt - - Sport. . fakt. pl -

Albert „ Dragon” Sosnowski ( 31 l.) ostatnią walkę stoczył cztery miesiące temu – przegrał w 10. rundzie zWitalijem Kliczką ( 39 l.). Polski bokser wraca na ring 25 września. Tego dnia w Wigan zmierzy się z Anglikiem Paulem Butlinem ( 34 l.).

Sosnowski miał długą przerwę, dlatego tym razem rywal nie będzie tak wymagający jak Kliczko. Anglik ma na koncie 12 wygranych i 11 przegranych ( w tym ostatnie sześć z rzędu). W połowie maja uległ w Łodzi na punkty Andrzejowi Wawrzykowi ( 23 l.).

– Po trudnej walce z Kliczką Albert potrzebuje pojedynku na „ przetarcie”. Mój bokser jest w dobrej formie, liczymy na zwycięstwo – mówi promotor Sosnowskiego Krzysztof Zbarski.

Występ wWigan będzie 50. w karierze Sosnowskiego na profesjonalnych ringach. Dotychczas podopieczny trenera Fiodora Łapina odniósł 45 zwycięstw, trzy pojedynki przegrał, a jeden zremisował. Jeśli pokona Butlina, następna walka będzie prawdopodobnie o pas mistrza Europy.

Tego samego dnia co Sosnowski na ring wyjdzie Krzysztof Włodarczyk ( 29 l.). „ Diablo” wWarszawie będzie bronił pasa WBC w wadze junior ciężkiej. Na Torwarze spotka się z Amerykaninem Jasonem Robinsonem ( 35 l.). Bilety na tę galę są jeszcze w sprzedaży ( eventim. pl, ebilet. pl).

Albert „ Dragon” Sosnowski ( 31 l.)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.