KOPALNIA EMOCJI!

Final 4 - - Pierwsza Strona -

Trwa walka o cztery przepustki na turniej finałowy Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, który w dniach 14- 15 stycznia 2017 zostanie rozegrany we wrocławskiej Hali Stulecia. W tym momencie została już tylko jedna runda gier i ośmiu chętnych, którzy chcą dostać bilety na wielki finał, a w nim zgarnąć 150 tysięcy złotych głównej nagrody.

Sensacyjny beniaminek

Znamy już osiem drużyn PlusLigi, które awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017. Największą niespodzianką spotkań 1/8 finału okazała się wygrana beniaminka PlusLigi Espadonu Szczecin, który na wyjeździe pokonał Cuprum Lubin 3:2. Czy w meczach 1/4 finału, które zaplanowano już na 11 stycznia, możemy spodziewać się podobnych niespodzianek?

Wyścig wielkiej czwórki

Wydaje się, że największe szanse na walkę o triumf w turnieju finałowym we Wrocławiu ma jednak czołowa czwórka w tabeli PlusLigi. Te ekipy zostały bowiem rozstawione w losowaniu i jeśli się spotkają, to dopiero w półfinałach, we Wrocławiu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel bez większych problemów wygrały swoje mecze 1/8 finału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Effectorem Kielce (który na wyjeździe pokonał ONICO AZS Politechnikę), z kolei PGE Skra podejmie Espadon Szczecin. Beniaminek PlusLigi sprawił sensację w Lubinie, mimo że przegrywał już 0:2, to jednak nie złożył broni i w kolejnych setach przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Powrót w piątym secie ze stanu 10:13 był czymś niesamowitym.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.