KOPALNIA EMOCJI

Final 4 - - Strona -

Resovii Rzeszów z LOTOSEM Treflem Gdańsk. W tych parach każdy wynik wydaje się możliwy, a kibice zapewne będą świadkami zaciętych bojów.

– Od kilku lat nasze szanse na wywalczenie tego trofeum są mniej więcej takie same – mówi kapitan Asseco Resovii, Jochen Schöps. – Jeśli gramy na swoim dobrym poziomie, to jesteśmy drużyną ze ścisłej czołówki PlusLigi i oczywiście liczymy się w walce o Puchar. Rozgrywki Pucharu Polski porównałbym do meczów w Lidze Mistrzów na etapie play-offów, trzeba we właściwym momencie pokazać swój najlepszy poziom i utrzymać go. W takich spotkaniach nie ma już marginesu na błędy i każda pomyłka czy słabszy fragment gry może wiele kosztować – dodaje Schöps. Rzeszowianie już 30 lat czekają na kolejny triumf w tych rozgrywkach... Na swój drugi w historii puchar liczą zapewne także w Ja- strzębiu-Zdroju. – Walczymy o wszystko, o co da się powalczyć w tym sezonie. Nie mamy ciśnienia, że musimy coś ugrać w Pucharze Polski, ale bardzo byśmy chcieli. Jesteśmy sportowcami, trenujemy po to, żeby wygrywać – podkreśla Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla. – Gdyby udało nam się wygrać Puchar Polski, to mógłbym nawet nie wygrać mistrzostwa Polski… To oczywiście pół żartem – śmieje się gracz, który w tym sezonie razem z Salvadorem Hidalgo Olivą napędza czwarty zespół ligowej tabeli PlusLigi.

Siatkarskie święto

W weekend 14-15 stycznia do Wrocławia zjadą nie tylko cztery najlepsze ekipy PlusLigi, lecz także tysiące najlepszych na świecie kibiców. Turniej finałowy rozgrywany jest w arenie polskich mistrzostw świata – Hali Stulecia, która gwarantuje niepowtarzalną atmosferę i komfortowe warunki oglądania najlepszych polskich i zagranicznych siatkarzy. Wszystko wskazuje na to, że znowu będziemy mieli do czynienia z niepowtarzalnymi przeżyciami i fantastyczną zabawą. A czy po raz kolejny okaże się, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, przekonamy się już 15 stycznia. Zapraszamy do Hali Stulecia, byśmy razem stworzyli widowiska na najwyższym światowym poziomie!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.