JASTRZęBSKI KONTRA CERRAD CZARNI

Final 4 - - Strona -

tuzje kluczowych graczy. Urazy wyłączały z gry Maciej Muzaja czy ostatnio Scotta Touzinsky’ego a to na pewno obniżało poziom gry czwartej obecnie ekipy PlusLigi. Tak czy inaczej jastrzębianie będą faworytem w ćwierćfinałowym starciu z Cerradem Czarnymi.

Cerrad Czarni Radom: Postawili na młodzież i doświadczenie z importu

Przed startem sezonu 2015/16 zespół przeszedł kompletną przebudowę, a tworzeniem nowej drużyny zajął się Robert Prygiel, który w poprzednich rozgrywkach wspierał pierwszego trenera Raula Lozano. Postawiono na polską młodzież, swoje szanse do- stali m.in. rozgrywający Michał Kędzierski, czy też nowa fala polskich siatkarzy – absolwenci spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski. Do tego postawiono na doświadczenie z importu, sprowadzono libero reprezentacji USA Dustina Wattena, czy środkowych Emanuela Kohuta i Davida Smitha.

Początek sezonu nie był jednak zbyt udany, zespołowi Czarnych przydarzyło się kilka wpadek. Wielu ekspertów oceniało, że po prostu potrzeba trochę czasu, by młody zespół nabrał doświadczenia. I rzeczywiście w dalszej części sezonu Cerrad Czarni zaczęli grać skuteczniej, awansując do czołowej ósemki. Bardzo dobrze prezentował się młody Fornal, w coraz wyższej formie byli także Wojciech Żaliński czy Bartłomiej Bołądź. – Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza że mamy zupełnie nową drużynę – mówił trener Robert Prygiel. – Tylko czterech zawodników zostało z poprzedniego sezonu, a tylko dwóch z podstawowej szóstki. Siatkówka to gra zespołowa i należy wypracować odpowiednią komunikację i zgranie . Warto też podkreślić, że w tym sezonie mamy drużynę dużo młodszą, niż to miało miejsce chociażby rok temu. Na niektórych pozycjach występują debiutanci na poziomie PlusLigi. Ponadto mamy mniejszy budżet niż w poprzednim sezonie, więc jestem zadowolony z wyniku, który osiągnęliśmy. Aż strach pomyśleć, co byłoby gdybyśmy wygrali dwa mecze we własnej hali z BBTS-em Bielsko-Biała i Effectorem Kielce – dodaje trener.

W drodze do ćwierćfinału Pucharu Polski radomianie pokonali na wyjeździe pierwszoligowca z Sanoka, a trener Prygiel dał szansę pokazania się kilku nominalnym zmiennikom. Teraz jednak czeka zdecydowanie trudniejszy rywal, a szczególnie interesująco zapowiada się starcia atakujących obu drużyn, a także to, jak wypadnie przeciwko swej byłej drużynie obecny rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Lukas Kampa?

JEDYNYM PROBLEMEM POMARAŃCZOWYCH SĄ KONTUZJE KLUCZOWYCH GRACZY. URAZY WYłĄCZAłY Z GRY MACIEJ MUZAJA CZY OSTATNIO SCOTTA TOUZINSKY’EGO A TO NA PEWNO OBNIŻAłO POZIOM GRY CZWARTEJ OBECNIE EKIPY PLUSLIGI. TAK CZY INACZEJ JASTRZęBIANIE BęDĄ FAWORYTEM W ĆWIERĆFINAŁOWYM STARCIU Z CERRADEM CZARNYMI.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.