ZACZYTAĆ SIĘ #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIVAL 28-29 lipca, Ełk I ZASŁUCHAĆ W EŁKU

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE - ŁUKASZ KAMIŃSKI

Dwudniowy festiwal to spotkanie literatury z muzyką. Dla wielu bohaterów imprezy oba światy się przenikają – swoje książki wydali niedawno Katarzyna Nosowska oraz Pablopavo, z kolei Andrzej Stasiuk wspólnie z ukraińską kapelą Haydamaky zmierzył się z poezją Mickiewicza, a Anna Dziewit-Meller stanęła na czele zespołu Andy.

Zgodnie z nazwą festiwalu w roli głównej wystąpi literatura. O niej dyskutować będą Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska, Krzysztof Środa, Arno Sumiński, prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, Szymon Hołownia, ks. Boniecki, Tomasz Samojlik oraz Artur Becker. Wstęp na wszystkie spotkania z autorami jest wolny.

Po spotkaniach i warsztatach, które odbywać się będą od południa do godz. 19, przyjdzie czas na koncerty. Pierwszego dnia, w sobotę, wystąpią Arkadiusz Jakubik, Andrzej Stasiuk & Haydamaky oraz Anita Lipnicka. Drugiego dnia zagrają Mery Spolsky, Pablopavo oraz Katarzyna Nosowska. Bilety w przedsprzedaży – 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży – 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.

To nie koniec atrakcji. W kinie festiwalowym „Perła” wyświetlone zostaną m.in. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”, a na ełckiej promenadzie odbędzie się targowisko książek. Z myślą o najmłodszych czytelnikach otwarta będzie strefa „Książka dla dzieci” ze spotkaniami, warsztatami, zabawami – gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak.

Od spotkań z księdzem Bonieckim, Jakubem Żulczykiem i Katarzyną Puzyńską, po koncerty Katarzyny Nosowskiej, Pablopavo i Arkadiusza Jakubika. W weekend 28 i 29 lipca odbędzie się pierwsza edycja #będzieczytane Ełk Festiwalu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.