DLA CIAŁA I UMYSŁU

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

PARK WODNY W REDZIE

W jakim innym miejscu w Polsce można zobaczyć prawdziwe rekiny? W Redzie można je zobaczyć na trzy sposoby: korzystając z unikatowej zjeżdżalni, pływając w głębokim basenie z przezroczystą ścianą oraz odwiedzając ogromne akwarium.

Reda, ul. Morska 5, czynne codziennie w godz. 8-23, godzina 2530 zł, cały dzień 60-80 zł.

PARK WODNY W SOPOCIE

Kryty park wodny, w którym żadne warunki pogodowe nie są straszne. W parku jest pięć basenów (rekreacyjny, dla dzieci, parapływacki, całoroczny i sezonowy basen zewnętrzny), cztery zjeżdżalnie (dzika rzeka, familijna, turbo i dwutorowa familijna), sauna oraz SPA.

Sopot, ul. Zamkowa Góra 3-5, czynne codz. w godz. 8-22, bilet godzina 25-30 zł, trzy godziny 4955 zł, cały dzień 69-79 zł. Sauna i SPA są dodatkowo płatne.

CENTRUM NAUKI „EXPERYMENT”

Wizyta tutaj to dobry pomysł szczególnie dla rodzin z dziećmi, bo to pod kątem najmłodszych przygotowywane są wystawy i zajęcia edukacyjne. Ale spokojnie, wizyta będzie równie dobrą rozrywką dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Gdynia, Centrum Nauki „Experyment”, al. Zwycięstwa 96/98, czynne codziennie od godz. 9, wstęp: 12-20 zł

CENTRUM NAUKI „HEWELIANUM”

Położone w bardzo malowniczej lokalizacji: na Górze Gradowej, na szczycie której znajdował się bastion militarny. Centrum swoją nazwę zawdzięcza Janowi Heweliuszowi – gdańskiemu astronomowi i konstruktorowi instrumentów naukowych. Nic więc dziwnego, że główną osią zainteresowań centrum jest niebo. Ale to niejedyna atrakcja. Warto też odwiedzić niedawno otwartą Wozownię Artyleryjską, która łączy funkcje gastronomiczne, konferencyjne oraz przestrzeń na wystawy.

Gdańsk, Centrum Nauki „Hewelianum”, ul. Gradowa 6, czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, bilety: dostępne od 5 zł

JUMPCITY

Gdyńskie Jumpcity było pierwszym parkiem trampolin w Polsce. Pomysł spodobał się tak, że kolejny park otworzył się w Gdańsku (największy w Trójmieście) i w Rumi (najnowocześniejszy). Baseny z gąbkami, trampoliny sportowe, ścieżki akrobatyczne – to czeka wszystkich gości. Ponadto w Rumi stworzono atrakcję, jakiej jeszcze nie było w żadnym innym parku – Ninja Box, czyli specjalny tor przeszkód zawieszony nad basenem z gąbkami, gdzie można przetestować swoją siłę, spryt, wytrzymałość i równowagę.

Gdynia, ul. Wendy 7/9,

Gdańsk, al. Grunwaldzka 355, Rumia, ul. Grunwaldzka 108, Wszystkie czynne codziennie w godz. 10-21, cena online: 28 zł/godzina, cena na miejscu: 32 zł/godzina

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.