POGRAJ W KAPSLE, ZAŁÓŻ WROTKI. KONESER DLA DZIECI

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE -

Warszawski Festiwal Konesera odbędzie się 29-30 września z okazji otwarcia Placu Konesera. To nowoczesny kompleks będący połączeniem sklepów, restauracji, barów, biur, modnych loftów i centrum wystawienniczego, który powstał za ceglanymi murami XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. To właśnie na terenie Konesera działa pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej kampus Google’a, a także – od niedawna – Muzeum Polskiej Wódki, w którym w pięciu interaktywnych galeriach poznajemy 500-letnią historię tego trunku. Są bary i restauracje, ale i przestrzeń zabaw dla najmłodszych.

Podczas dwudniowego Warszawskiego Festiwalu Konesera, na który zaprasza „Co Jest Grane 24”, w jednym z budynków w pasażu Centrum Praskiego „Koneser” powstanie specjalna Strefa Rodzinna dla dzieci i opiekunów, w której odbywać się będą warsztaty „zrób to sam”, gry, zabawy i quizy, a także spektakl teatralny. Godz. 11-14

– „Spacerownik praski” – dzieci stworzą autorskie spacerowniki, czyli mapy z kartonu, kapsli, stempli i kolorowych naklejek z ulubionymi trasami spacerowymi.

Godz. 14-16.30

– „Zapraszamy na ryby” – uczestnicy zaprojektują i wykonają własną grę w łowienie ryb za pomocą kartonowych tubek, patyków, magnesów i kolorowych kapsli .

Niedziela 30 września, godz. 11-18

– „Zrób ekokosmetyk” – warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków. Podczas spotkania uczestnicy samodzielnie przygotują musujące kule kąpielowe.

– „Ogród na balkonie” – na tych zajęciach dzieci i rodzice nauczą się, jak urządzić ogród na balkonie i co w nim zasadzić .

– „Pozdrowienia z Pragi” – warsztaty graficzno-typograficzne, podczas których uczestnicy zaprojektują i wykonają pocztówki z pozdrowieniami .

Godz. 11-14

– Przerabianie zwykłych słoików w ozdobne pudełka na drobiazgi, pojemniki na kawę lub lampiony przy użyciu farb do szkła.

Godz. 14-16.30

– Malowanie talerzy w motywy warszawskie: syrenkę warszawską, złotą kaczkę i praskie kamienice. Dzieci zmierzą się w quizie o tajemnicach warszawskiej Pragi. Za każdą prawidłową odpowiedź zdobywamy punkt i nagrodę.

SPEKTAKL TEATRU BAJ DLA NAJNAJÓW, WARSZTATY ROBIENIA NATURALNYCH KOSMETYKÓW, PLANSZÓWKI, QUIZY Z NAGRODAMI I WROTKOWISKO. NA WARSZAWSKIM FESTIWALU KONESERA POWSTANIE SPECJALNA STREFA RODZINNA DLA DZIECI I RODZICÓW.

W Strefie Rodzinnej będzie też można zagrać w gry planszowe z wydawnictwa Egmont Polska, takie jak: „Pędzące żółwie”, „Kot Stefan”, „Duszki”. Powstanie też strefa gier i zabaw poświęcona filmom z kultowej serii „Było sobie życie”, kreskówkom edukacyjnym stworzonym przez Alberta Barillé, które swoją premierę miały ponad 30 lat temu. Bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Na festiwalu będzie można spotkać się z siwobrodym Mistrzem, zagrać w „Było sobie życie” na wielkiej planszy, spróbować sił w edukacyjnych grach planszowych i układaniu puzzli oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.

Na placu na zewnątrz będzie można pojeździć na wrotkach. Podczas festiwalu można wypożyczyć sprzęt, poprosić instruktora o pomoc lub wziąć udział w grupowych zajęciach nauki jazdy.

Wyścig w kapsle albo gra w klasy – podczas Warszawskiego Festiwalu Konesera będzie można nauczyć się podwórkowych gier i zabaw sprzed lat. Będzie też można wziąć udział w warszawskim quizie podwórkowym z nagrodami.

„Nie ma… nie ma… jest!” – spektakl Teatru Baj dla najnajów, czyli widzów najmłodszych od 6 miesięcy do 3 lat

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.