ŚWIATŁA, DYNIE I TATUAŻE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /W MIEŚCIE - AGATA PIASECKA

targu z regionalnymi produktami. Wstęp wolny.

Pierwszy pokaz w Królewskim Ogrodzie Światła, konwent tatuażu i Noc w Instytucie Lotnictwa. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić najbliższy weekend.

Miłośnicy ozdabiania na pewno chętnie wybiorą się na szóstą edycję Warsaw Tattoo Convention, który w weekend w godz. 11-21 odbędzie się na stadionie Legii Warszawa. Będzie tam można spotkać prawie 350 tatuażystów z Europy, USA, Chile, Japonii, Chin czy Rosji. W czasie wydarzenia będzie można z bliska podejrzeć pracę tatuatora, zobaczyć, jak wygląda powstawanie nowego wzoru i przenoszenie go na ciało. Poza nowoczesnymi tatuażami wykonywanymi maszynką elektryczną będzie można podpatrzyć tradycyjne techniki tatuowania – hand tapping polegający na użyciu prymitywnie skonstruowanego narzędzia i hand poke, w którym ozdabia się ciało poprzez ręczne wbijanie igły. W programie także występy i wykłady poświęcone tatuażom. Wstęp: 45 zł ( jeden dzień) i 65 zł (dwa dni). Z kolei na terenie Folwarku Bródno (ul. św. Wincentego 92) w weekend w godz. 10-18 odbędzie się Święto Dyni i Targ Jesienny. W programie gra terenowa z nagrodami, warsztaty plastyczne dla dzieci, puszczanie wielkich baniek mydlanych i możliwość poznania zwierząt mieszkających na co dzień w Folwarku. Na miejscu będzie można też kupić wyroby polskich rękodzielników, spróbować regionalnych specjałów i dyniowych potraw przygotowanych przez Gospodę Polską. Wstęp wolny. A w piątek w godz. 17-23 warto się wybrać na Noc w Instytucie Lotnictwa (al. Krakowska 110/114). Zobaczymy tam 20 samolotów, w tym myśliwce F-16. Na zwiedzających czekać też będzie specjalna strefa wystawowa ze śmigłowcami wojskowymi i cywilnymi, a także wystawa zdjęć najsłynniejszego polskiego fotografa lotniczego Sławomira „Hesji” Krajniewskiego.

W programie także spotkanie z jedynym polskim kosmonautą – Mirosławem Hermaszewskim oraz panel dyskusyjny z kobietami związanymi z lotnictwem, m.in. spadochroniarką Barbarą Węgrzyn i pilotką dreamlinera kpt. Adelajdą Szarzec-Tragarz.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.