JESIEŃ MUZYCZNA

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

JAZZ JANTAR

W ciągu 13 festiwalowych dni wystąpi 114 artystów i jedna pisarka, odbędzie się 25 koncertów i niezliczona ilość pokoncertowych rozmów. W tym roku wystąpią m.in. The Thing With Five Eyes, Snowpoet, Yazz Ahmed, James Holden & The Animal Spirits i śmietanka polskiej młodej sceny.

26-28 PAŹDZIERNIKA, 8-12 I 14-18 LISTOPADA, Gdańsk, klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197, bilety: 20-110 zł

GDAŃSKA JESIEŃ PIANISTYCZNA

To największy festiwal pianistyczny na Pomorzu. W programie koncerty m.in. Leszka Możdżera i Bogdana Czapiewskiego. Będą także pianiści z Japonii, Ukrainy, ze Słowacji, z Czech oraz Rosji. Imprezę zainicjuje koncert Orkiestry Symfonicznej PFB pod batutą Jacka Kaspszyka, dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej. Jako solistka wystąpi wybitna japońska pianistka Yu Kosuge.

14-21 LISTOPADA, Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1, bilety dostępne od 15 zł Znana ze swojej mrocznej elektroniki Zola Jesus wraca do Polski. Amerykanka wystąpi w sopockim klubie Sfinks, który jest mekką dla fanów muzyki elektronicznej. Ostatni album Amerykanki jest bardzo emocjonalny: „Okovi” nagrywała w małej chatce w lesie, walcząc z depresją i wewnętrznymi demonami.

16 LISTOPADA, Sopot, klub Sfinks, al. Mamuszki 1, bilety: 49-69 zł

BADACH + MABASO

Kuba Badach razem z zespołem MaBaSo (projekt wibrafonisty elektrycznego – Bernarda Maseli) wyrusza w trasę koncertową „Back to school”. Może to być bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ Maseli stawia na jazz w wersji... elektronicznej. Od strony brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego fusion z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul czy funky, co w połączeniu z ciepłą barwą głosu Badacha może dać ciekawy efekt końcowy.

18 LISTOPADA, Gdańsk, Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, bilety: 69-129 zł Dystyngowany gentleman, lider grupy The Police – Sting, i muzyk z pogranicza reggae i dancehall’u – Shaggy, połączyli siły i nagrali wspólny album. Jak się on sprawdza na żywo?

19 LISTOPADA, Gdańsk/Sopot, Ergo Arena, plac Dwóch Miast, bilety: 170-370 zł

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.