TAŃCZYĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ W TEL AWIWIE

Gazeta Wyborcza - CJG - - /MUZYKA - ŁUKASZ KAMIŃSKI

Tak jak Berlin to nie Niemcy, Nowy Jork – nie Ameryka, tak Tel Awiw to nie Izrael. Może to nieco naciągana teoria, ale przykładów na taką tezę jest mnóstwo. A jednym z nich jest właśnie PAG TLV – regularna impreza techno, ale niekoniecznie dla grzecznych dzieciaków, pełna szaleństw i przepychu.

Tel Awiw jest jedną z najbardziej imprezowych stolic Bliskiego Wschodu, zdecydowanie też otwartą na środowiska LGBT. Od cyklicznej parady gejowskiej, przez bary i imprezy, scena kwitnie, a PAG TLV jest jednym z jej najważniejszych elementów. Przez wiele lat impreza pod szyldem PAG TLV podróżowała po mieście (i po świecie), by kilka lat temu na stałe związać się z mieszczącym się w samym centrum klubem Alphabet. Tam właśnie zwykłe imprezy przemieniają się w wielogodzinne maratony, których tłem i siłą napędową są muzyka, wizualizacje, występy tancerzy. „Alphabet to platforma dla lokalnych artystów, żywimy przekonanie, że wspieranie ludzi, którzy nas na co dzień otaczają, prowadzi do nieskończonych pokładów kreatywności i ciekawości, umożliwia nieustanny rozwój w duchu symbiozy” – piszą na swojej stronie twórcy klubu. Jednym z artystów związanych z Alphabetem jest Alex Levin, dla którego – jak czytamy w biografii – „występ didżejski jest okazją, by stworzyć trwający dłużej nich chwilę happening. Alex skupia się na odkrywaniu technologicznej i duchowej strony, której poznanie umożliwiają mu długie występy”. Wychowany na popkulturowej diecie muzyki lat 90. i ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych Levin w swoich występach miesza ze sobą techno, house, electro czy nawet industrial, nie zapominając na chwilę o tym, jak ważne są emocje – od ekstazy po melancholię.

Levin będzie jednym z głównych bohaterów imprezy na Jasnej 1. Wystąpią też Gili Eliash (PAG TLV), Oron K (Alphabet, PAG TLV), E-Bony. (Alphabet), K.O.D.: Pitti Schmitti & Kovvalsky (Jasna 1), Facheroia.

Sobotni wieczór (i noc) z PAG TLV to część cyklu „Radio Tel Aviv”, podczas którego występują didżej i producenci związani z klubową sceną stolicy Izraela.

Taneczny maraton wprost z Tel Awiwu. W sobotę w klubie Jasna 1 wystąpią didżeje związani z popularnym klubem Alphabet.

SOBOTA 27 października.

Klub Jasna 1, ul. Jasna 1. Godz. 23.

Jedna z szalonych imprez pod szyldem PAG TLV

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.