PRZEGAPIĆ NA FESTIWALU

Gazeta Wyborcza - CJG - - /MUZYKA -

5Inauguracja: II Koncert wiolonczelowy zabrzmi na stradivariusie z 1733 roku, solistą będzie Amit Peled. „Pieśniami zadumy i nostalgii”, które są wyrazem uwielbienia Pendereckiego dla polskiej poezji, dyryguje Michał Klauza.

PIĄTEK 16 listopada, godz. 19.30, Filharmonia Narodowa.

Nie jedna wiolonczela, ale sześć, a nawet osiem w „Ciacconie” i „Agnus Dei”. Wśród solistów – najmłodsze pokolenie: Michał Balas i Krzysztof Michalski, zwycięzcy Johansen International Competition for Young String Players w Waszyngtonie dla muzyków poniżej 18. roku życia.

SOBOTA 17 listopada, godz. 12, Teatr Stanisławowski w Łazienkach Królewskich.

Debiut Penderecki Piano Trio, karkołomna „La Follia” na skrzypce solo w wykonaniu Marty Kowalczyk i kwartety smyczkowe w interpretacji Shanghai Quartet.

NIEDZIELA 18 listopada, godz. 12, Zamek Królewski.

Sinfoniettą Cracovią dyryguje aż trzech dyrygentów (Jurek Dybał, Yaniv Segal i Rafael Payare), na trąbce gra Gabor Boldoczki, na wiolonczeli Claudio Bohorquez.

CZWARTEK 22 listopada, godz. 19.30, Filharmonia Narodowa.

Finał: światowej sławy niemiecka skrzypaczka Anne-Sophie Mutter gra skomponowany dla niej II Koncert skrzypcowy „Metamorfozy”, od którego zaczęła się jej współpraca artystyczna z Krzysztofem Pendereckim; Leonard Slatkin dyryguje monumentalnym dziełem „Dies illa” z mistrzowsko napisaną partią chórów.

PIĄTEK 23 listopada, godz. 20, Teatr Wielki

– Opera Narodowa.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.