W GRUDNIU W MUZEUM POLIN

Gazeta Wyborcza - CJG - - /SZTUKA -

wspólnotach religijnych. Czym jest dla wierzącego Żyda, a czym jest dla osoby niereligijnej? Co możemy zobaczyć i usłyszeć w synagodze? Prowadzenie: Piotr Kowalik z Muzeum Polin.

Wstęp wolny

12 grudnia, godz. 18

RÓWNOŚĆ W PRAWIE I W ŻYCIU. KWESTIA RÓWNOUPRAWNIENIA KOBIET W II RZECZPOSPOLITEJ

Wykład towarzyszący wystawie czasowej. Prof. Katarzyna Sierakowska z Instytutu Historii PAN opowie o walce polskich kobiet o równouprawnienie i prawa polityczne. Te ostatnie zdobyły wraz z odzyskaniem niepodległości, ale czy II Rzeczpospolita rzeczywiście traktowała tak samo obywateli obu płci i wszystkich narodowości?

Wstęp wolny 13 grudnia, godz. 18

CHANUKA W MACIUSIOWYM KRÓLESTWIE

Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej. Wieczór z okazji święta wyczekiwanego przez żydowskie dzieci: otwarte warsztaty, pachnący poczęstunek i wiele innych chanukowych atrakcji. Dzieci poznają zwyczaje związane z tym świętem – współczesne i sprzed 100 lat. Gdy zapadnie zmrok, zapalą świecznik – chanukiję, a potem czeka jeszcze spektakl muzyczny „Światła chanuki” (godz. 17.30) i spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką ilustracji do książki dla dzieci i dorosłych towarzyszącej wystawie „W Polsce Króla Maciusia” (godz. 18). W spotkaniu udział wezmą również kuratorki wystawy Tamara Sztyma i Anna Czerwińska. Prowadzenie: Jarosław Borowiec z wydawnictwa Wolno, które wydało książkę. Wstęp wolny na warsztaty i spotkanie. Na spektakl muzyczny bilety: 5 zł, dostępne w kasie i na bilety.polin.pl. Wydarzenie z tłumaczeniem na polski język migowy.

16 grudnia, godz. 15-20

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.