WDECHY 2018

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

Po raz pierwszy przyznaliśmy Wdechy w 2004 r. W tym roku poznamy laureatów po raz piętnasty.

Patrząc na ich listę, można zobaczyć, jak bardzo stolica przypomina wielki, barwny, nieustannie zmieniający się kalejdoskop. Jest w ciągłym twórczym ruchu, z dynamiką, która niekiedy zapiera dech w piersiach, wywołuje zawrót głowy. Jednak tym, co pozostaje niezmienne, jest to, że nominowani i laureaci pochodzą z różnych stron artystycznego świata, od sceny niezależnej po instytucje oficjalne, reprezentują też różne pokolenia, kierują nimi różne wrażliwości, emocje. Wśród laureatów byli m.in. Magdalena Cielecka, Dorota Masłowska, Krystyna Janda, Robert Więckiewicz, Justyna Sobczyk, Paweł Sołtys, Roman Gutek, Polin, Le Madame, Nowy Teatr, Pardon To Tu, Big Book Festival.

Wdechy, czyli kulturalne nagrody warszawskiej redakcji „Co Jest Grane 24”, wręczymy jak zawsze w trzech kategoriach: Wydarzenie, Miejsce i Człowiek Roku. Laureatów wyłonią dziennikarze „Co Jest Grane 24”, ale na swoich faworytów będą mogli też zagłosować czytelnicy na stronie wdechy.pl.

Nagroda od czytelników to deskorolka, a wyróżnienie od redakcji – deska surfingowa z komiksem Przemka „Trusta” Truścińskiego z rysunkową opowieścią o laureacie.

Kto zabierze ze sobą do domu deskorolkę i deskę surfingową, przekonamy się na początku lutego, a tymczasem przedstawiamy nominowanych.8

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.