JOANNA KULIG

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

Jaką zdolną aktorką jest Joanna Kulig, wiemy w Polsce od dawna, teraz przekonuje się o tym cały świat.

W maju na Festiwalu Filmowym w Cannes zadebiutowała „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, w której Joanna Kulig wcieliła się w rolę temperamentnej Zuli. Reżyser z festiwalu wyjechał z nagrodą za najlepszą reżyserię, a dla Kulig był to prawdopodobnie bilet do Hollywood. Aktorka od kilku miesięcy promuje w USA film, który jest jednym z czarnych koni w wyścigu po oscarowe nominacje i coraz bardziej zdobywa serca zagranicznej publiczności i dziennikarzy.

Coraz większe zainteresowanie wzbudza też sama Kulig, która ma już na swoim koncie okładkę francuskiego „Elle” i zdjęcia do magazynu „W” wykonane przez słynnego fotografa Tima Walkera. Kulturalny portal Vulture określił ją mianem „enigmatycznej bogini ekranu”, a amerykański „Vogue” prorokuje, że ten rok będzie należał do niej.

Sezon nagród właśnie się zaczął. Joanna Kulig zdobyła już Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej aktorki. Trzymamy kciuki za kolejne wygrane.

Nominacja za wybitną grę aktorską, rolę pełnej kolorów Zuli w „Zimnej wojnie”, naturalność połączoną ze świetnym kunsztem aktorskim i pełen sukcesów zawodowych rok 2018.

Agata Piasecka

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.