WYDARZENIE ROKU

Gazeta Wyborcza - CJG - - /TO JEST GRANE -

WYSTAWA „OBCY W DOMU” – łącząca dokument i sztukę wystawa o Marcu ’68. Wywołała rezonans, także polityczny. Miała rekord frekwencyjny – obejrzało ją 116 tys. ludzi, co przy tak trudnym temacie jest osiągnięciem niezwykłym.

SERIAL „ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ” – trybut dla najlepszych tradycji polskiego kina gatunkowego połączony z obrazem Warszawy, który niektórzy uznali za fenomenalnie prawdziwy, inni za opowiedziany z rozmachem mit.

NIESAMOWITY SUKCES FREKWENCYJNY FILMU „KLER” Wojciecha Smarzowskiego. Film obejrzało ponad 5 mln widzów. Nominacja dla fenomenu socjologicznego.

„SĄSIEDZI. FESTIWAL WARSZAWA W BUDOWIE” – to pierwsze wydarzenie kulturalne na tak dużą skalę w Warszawie w pełni kuratorowane przez Ukraińców. MSN i Muzeum Warszawy po raz kolejny udowadniają, że trzymają rękę na pulsie zmian społecznych w Warszawie.

KONCERTY PODSIADŁY NA TORWARZE – Dawid Podsiadło swoją płytą i koncertami zawładnął sercami fanów. W Warszawie zagrał cztery wyprzedane koncerty na Torwarze, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.