ZAGRAJ JESZCZE RAZ RAZEM Z ORKIESTRĄ OWSIAKA

Gazeta Wyborcza - CJG - - ZRÓB TO W WARSZAWIE - AGATA PIASECKA

Skok na bungee, koncert jazzowy, a może wiosłowanie? W weekend każdy znajdzie sposób, żeby zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP zagra po raz 27. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Być może, jak co roku, uda się pobić zeszłoroczny rekord zbiórki, który wynosił ponad 126 mln zł.

Punktem kulminacyjnym zabawy będzie oczywiście niedzielny piknik na placu Defilad. Zacznie się on o godz. 13.30 rozgrzewką przed 13. Biegiem WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Potem w programie jest wiele koncertów, m.in. Margaret, Krzysztofa Zalewskiego, Lao Che, Dr. Misia i Nocnego Kochanka. A o godz. 20 tradycyjnie odpalone zostanie „Światełko do nieba”, które zamiast fajerwerków w tym roku po raz pierwszy będzie miało inną formę. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w Warszawie się wybrać, by dobrze się bawić i wspomóc WOŚP.

KONCERT JAZZOWY

NIEDZIELA, GODZ. 19, BARDZO BARDZO, UL. NOWOGRODZKA 11 Specjalne koncerty jazzowe, na których zagrają: Grzeczni Chłopcy, Bomba Kaloryczna, Patrycja Zarychta z zespołem i stały rezydent klubu – Gniewomir Tomczyk. Między występami odbędą się licytacje, a na gości czekają dodatkowe niespodzianki. Wstęp wolny.

SPEKTAKL DLA DZIECI „WRAŻLIWOŚĆ”

NIEDZIELA, GODZ. 14, SŁUŻEWSKI DOM KULTURY, UL. BACHA 15

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia, oparty na baśni Hansa Christiana Andersena „Stokrotka”. Przedstawienie jest połączeniem teatru przedmiotu z występami ludzibutów i marionetkowej pantomimy. Wstęp wolny, konieczny wcześniejszy odbiór wejściówek na www.biletyna.pl.

URSYNÓW GRA Z WOŚP

SOBOTA-NIEDZIELA, GODZ. 15-20, DZIELNICOWY OŚRODEK KULTURY URSYNÓW, UL. KAJAKOWA 12B

W sobotę na scenie Ośrodka Kultury Ursynów będzie można posłuchać koncertów zespołów: My Own Wasteland, Hope, Tomasz Chyła Quintet, Carrantuohill, Witek Muzyk Ulicy.

Wstęp: minimum 10 zł. A w niedzielę na odwiedzających czekają zajęcia z jogi, pokazy medyczne, teatrzyk dla dzieci, pokazy sztuk walki i licytacje. Wstęp wolny.

SKOK Z WIEŻOWCA

NIEDZIELA, GODZ. 10-17,

UL. DANTEGO 1

Szansa, aby spełnić marzenie o skoku na bungee. Ekipa Zero Grawitacji zaprasza do skoku z 14. piętra (40 metrów) budynku na Wawrzyszewie. Pierwszy skok w dowolnym przebraniu wykona zwycięzca internetowej aukcji. Dla wszystkich pozostałych skok kosztować będzie minimum 30 zł (wrzucone do puszki WOŚP). Coś dla siebie znajdą też morsy, na które czekać będą specjalne baseny do morsowania.

WIOSŁOWANIE NA REKORD

SOBOTA, GODZ. 9-19, ATRIUM TARGÓWEK, UL. GŁĘBOCKA 15 Wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią sportową rywalizację. Mieszkańcy siedmiu polskich miast: Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Torunia, Lublina, Szczecina i Warszawy spróbują ustanowić rekord Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin na jednym ergometrze przepłyną 500 metrów. W zabawie zapowiedzieli udział medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy, a także politycy. Wstęp wolny.

HULAKULA GRA DLA WOŚP

NIEDZIELA, GODZ. 12-23.30, HULAKULA ROZRYWKOWE CENTRUM MIASTA, UL. JAGIELLOŃSKA 82B

W programie m.in. rozmowa Krzysztofa Materny i Marka Gaszyńskiego o Niemenie (godz. 14.30 i 15.50), rozmowy z ekipami filmowymi „Dywizjonu 303” i „Zrodzonych do szabli” (godz. 18.15), set DJ Wiki (godz. 19.30), a dla dzieci występ Majki Jeżowskiej (godz. 15). Wstęp wolny.

Jerzy Owsiak podczas zeszłorocznego finału WOŚP

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.