Biurowe miasteczko wyrośnie wWilanowie

WWilanowie zaczęła się budowa pierwszego biurowca kompleksu f irmy Polnord. Docelowo będzie tu więcej biur, niż dziś jest w całej Łodzi

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJTCZUK

Polnord w ubiegłym tygodniu sfinalizował rozmowy z Bankiem Ochrony Środowiska, który udzielił tej firmie – to dziś rzadkość – kredytu na 42,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę biurowca nieopodal planowanego skrzyżowania ulicy Branickiego i al. Rzeczpospolitej (tuż obok prywatnego szpitala Medicover, na południe od kompleksu osiedli Miasteczko Wilanów). Będzie to dwupiętrowy budynek wkształcie litery U o wielkich przeszkleniach od podłogi do sufitu. Zaprojektowali go architekci z pracowni Hermanowicz Rewski. Budy- nek będzie mieć ok. 7 tys. m kw. powierzchni biurowej i 160 miejsc wpodziemnym garażu. W całości zajmie go firma budowlana Pol Aqua, która dziś ma swoje biura w Piasecznie oraz wWarszawie na ul. Okrzei. Wygrała ona też przetarg zorganizowany przez Polnord (– Na warunkach rynkowych – zastrzegał Jerzy Langner, prezes spółki celowej powołanej przez Polnord do realizacji tej inwestycji) i zbuduje ten biurowiec. Dostanie za to ok. 59,7 mln.

Budowa oficjalnie zaczęła się w sobotę. Prezesi Polnordu i Pol Aquy Wojciech Ciurzyński i Marek Stefański wbili po kilka sztychów łopat. – To początek realizacji najlepszego kom- pleksu biurowego w Warszawie, taki biurowy odpowiednik Mariny Mokotów – mówił Wojciech Ciurzyński, prezes Polnordu.

– Wumowie mamy wpisany termin realizacji 14,5 miesiąca, ale myślę, że na przyszłoroczne święta Bożego Narodzenia budynek będzie już gotowy – mówił Marek Stefański.

Budynek zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2010 r.

– Kilka dni temu dostaliśmy pozwolenie na budowę drugiego budynku w tym kompleksie. Liczę, że jego budowę zaczniemy jeszcze w tym roku – mówi prezes Ciurzyński. Ten biurowiec powstanie tuż obok siedziby Pol Aquy. Będzie mieć 20,4 tys. mkw. po-

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.