WIEŚCI ARCHITEKTONICZNE Z SERWISU BRYLA.PL

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MK

11

Dom z pięciu brył

przemiennego przesunięcia tych ram dał interesujący efekt. Osiągnięto nowatorski układ amfiladowy, wktórym poszczególne pomieszczenia nanizane są na jeden korytarz, ale oddzielone od siebie zewnętrznymi przestrzeniami. Wnętrze domu w unikatowy sposób przenika się z otoczeniem.

Rzut budynku jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu można swobodnie zmieniać sposób jego użytkowania. Dom został zaprojektowany tak, aby bardzo łatwo można było przeprowadzić jego rozbudowę, dostawiając kolejny element. Godna podkreślenia jest niezwykła oszczędność środków wyrazu. Architekt ograniczył się do zastosowania tylko ogromnych przeszkleń, polerowanego betonu na posadzce i tynkowanych ścian. Istotą tego projektu jest kontakt z otoczeniem, swobodne przepływanie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej. ture Festival. Konieczny, Ingarden i BCComm będą reprezentować Polskę w Barcelonie.

Wdniach 4-6 listopada odbędzie się wielkie święto światowej architektury. World Architecture Festival to jedno z największych wydarzeń architektonicznych na świecie. Nagrody przyznawane podczas imprezy to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. W tym roku powalczy o nie trzech polskich reprezentantów.

11

Dom Bezpieczny

Robert Konieczny jest już chyba etatowym zbieraczem nagród i wyróżnień na międzynarodowych festiwalach. Dom Bezpieczny, ostatnia z realizacji biura KWK Promes, zdobył nominację WAF w kategorii projektów domów jednorodzinnych. Wtym

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.