Większość materiałów wciąż tańsza niż przed rokiem

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MAWI

Popyt na materiały budowlane jest większy niż przed rokiem, ale mimo to ceny większości z nich wciąż są niższe – wynika z najnowszych danych Grupy Polskie Składy Budowlane (PSB).

Ta największa w naszym kraju sieć hurtowni materiałów budowlanych (380 punktów sprzedaży) poinformowała we wtorek, że w sierpniu wzrosły ceny w czterech grupach towarowych. Jednak podwyżki te były na ogół raczej symboliczne. Najbardziej, bo o 2,9 proc., podrożały materiały izolacji termicznej. Jednak np. ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i wentylacji poszły w górę tylko o 0,6 proc. Nieznacznie podrożały też sylikaty, stolarka otworowa, a także narzędzia i sprzęt.

Wsierpniu nie zmieniły się ceny w trzech grupach towarowych, m.in. materiałów ściennych ceramicznych, pokryć i folii dachowych, rynien oraz drewna i materiałów drewnopochodnych. Zaś w czterech grupach towarowych ceny spadły, choć – jak informuje Grupa PSB – także na ogół minimalnie. Najbardziej staniały gazobetony (o 2,7 proc.). Sucha zabudowa wnętrz oraz cement i wapno kosztowały o blisko 1 proc. mniej niż w lipcu. Natomiast dosłownie wpromilach spadły cen farb, lakierów, tapet, płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, izolacji wodochronnej i chemii budowlanej.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.