Dom Development stawia na Gocław

Firma Dom Development buduje na Gocławiu dwa osiedla oddalone od siebie o blisko dwa kilometry. Równolegle wprowadza do sprzedaży kolejne budynki w obu osiedlach. – Taki jest popyt. Ludzie doceniają tę lokalizację – tłumaczy deweloper

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MICHAŁ WOJTCZUK

Na rynek trafił właśnie trzynastopiętrowy budynek przy przedłużeniu ul. Bora-Komorowskiego, tuż obok Jeziorka Gocławskiego. Znajdą się w nim 144 mieszkania o metrażach od 45,1 do 98,8 m kw. Ceny mieszkań wahają się od niespełna 7,1 do nieco ponad 9 tys. zł za m kw. Budynek będzie gotowy jesienią 2012 r.

Ten budynek jest częścią osiedla Saska znajdującego się na granicy Saskiej Kępy i Gocławia w sąsiedztwie ul. Afrykańskiej. Docelowo będzie się składać z jedenastu budynków o wysokości od siedmiu do trzynastu pięter. Wprowadzony do sprzedaży blok jest już szóstym budynkiem kompleksu będącym w budowie. Łącznie w budowie jest ponad 800 mieszkań (wliczając te w najnowszym budynku), całe osiedle będzie mieć ponad półtora tysiąca lokali. Osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci. Generalnym wykonawcą drugiego etapu, w ramach którego powstaje 13-piętrowy budynek, jest firma Unibep SA. W centrum osiedla deweloper obiecuje urządzić zagajnik, w którym posadzi ponadośmiometrowe drzewa o grubości pnia od 35 do 45 cm.

Ta sama firma kilkanaście dni temu rozpoczęła sprzedaż mieszkań wkolejnym etapie osiedla Adria pomiędzy ul. Jugosłowiańską a Wałem Miedzeszyńskim. To osiedle jest oddalone o blisko dwa kilometry od osiedla Saska. We wprowadzonych na rynek dwóch siedmiopiętrowych budynkach znajdzie się 230 mieszkań o metrażu od 33,6 do 114,5 m kw. Ceny są bardzo zbliżone do tych na osiedlu Saska – od 7 do nieco ponad 8,6 tys. zł za m kw. Dwa najnowsze budynki będą gotowe pod koniec 2012 r., całe osiedle będzie się składać z sześciu budynków na ponad 650 mieszkań.

Jak to możliwe, że dwa położone tak blisko siebie osiedla nie zabierają sobie klientów? Radosław Bieliński z Dom Development tłumaczy to du- żym popytem na mieszkania w tej lokalizacji. – Gocław ma relatywnie dobry dojazd do centrum i rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Gdybyśmy nie wprowadzali do sprzedaży kolejnych mieszkań, wkrótce nie mielibyśmy co sprzedawać, bo wszystkie mieszkania zostałyby wykupione – mówi.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.