Biura i sklepy obok Miasteczka Wilanów

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MPW

Grupa Robyg przejęła trzyhektarową działkę przy alei Rzeczypospolitej w Wilanowie. Zamierza postawić tam kompleks budynków biurowych i handlowych.

Robyg, który jest spółką giełdową, poinformował, że przejął kontrolę nad spółką Wilanów Office Center (WOC), która jest właścicielem mierzącej ok. trzech hektarów działki przy alei Rzeczypospolitej wWilanowie. WOC zamierzała postawić tam kompleks budynków biurowych i handlowych. Charakter działki pozwala wybudować obiekty opowierzchni użytkowej 35-40 tys. m kw. Projekt realizowany będzie w kilku etapach.

Wkroczenie do sektora nieruchomości komercyjnych, w tym biurowych, Robyg zapowiadał już kilka tygodni temu. – Zgodnie z naszymi zapowiedziami zrobiliśmy pierwszy duży krok na rynku nieruchomości komercyjnych. Ten obszar jest doskonale położony, widzimy w nim olbrzymi potencjał – mówił Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg SA. – Za kilka miesięcy rozpoczniemy tam wznoszenie pierwszego budynku – zapowiedział, ale konkretów co do harmonogramu inwestycji nie podał.

Dużą galerię handlową na Polach Wilanowskich zamierzają wspólnie zbudować firmy Polnord i GTC. Ma ona mieć gabaryty Galerii Mokotów. Wciąż trwają prace nad projektem budynku, GTC zapowiada, że do końca roku chce je zakończyć. Budowa mogłaby się rozpocząć w roku 2012.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.