SERWISU BRYLA.PL

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - RED

konano z drewna egzotycznego. Wykorzystano też wąskie, aluminiowe okna. Wnowej przestrzeni urządzono salon, kuchnię i jadalnię. Zkolei na piętrze powstała duża sypialnia z garderobą i łazienką.

Stara część domu zyskała odświeżoną elewację. Architekci, by optycznie powię kszyć wnę trze, od sło ni li drewniane belki konstrukcji dachu.

Stacja Pilotowa w Gdyni

Choć ten budynek powstał przed rokiem, zdaje się posiadać przedwojenną duszę. To siedziba pilotów morskich, którzy dbają obezpieczeństwo statków wpływających do portu.

Za projekt Stacji Pilotowej odpowiada lokalne biuro NANU Pracownia Architektoniczna. Budynek znajduje się na narożnej działce u zbiegu ul. Chrzanowskiego i Warsztatowej.

Przygotowując projekt stacji, archi tekci uwzględ ni li są sia du ją ce z działką budynki. Niemal wszystkie z nich stanowią oryginalną, modernistyczną tkankę z okresu dwudziesto- le cia mię dzy wo jen ne go. Tuż obok znaj du ją się za byt ki mo der niz mu gdyń skie go ta kie jak Dom Pi lo ta i Urząd Morski. Kontekst modernizmu stał się dla architektów punktem wyjściowym i inspiracją do stworzenia nowego obiektu.

Nowa siedziba pilotów posiada zbliżone gabaryty i charakter do zabudowy sąsiedniej. Budynek uzupełnił zabudowę i idealnie wpisał się w towarzystwo starszych niemal o sto lat gmachów. Prosta, biała bryła, duże taf le szkleń porozrzucane na elewacji oraz detal wpostaci miedzianych obramowań okien tworzą harmonijną całość. Architekci zadbali tutaj o najdrobniejsze szczegóły.

Budynek w sumie ma cztery kondygnacje. Dwie dolne stanowią powierzchnie biurowe na wynajem, dwie górne przeznaczone są na potrzeby inwestora. Wśrodku obok powierzchni biurowych znalazły się sypialnie, pokoje rekreacyjne dla pilotów oraz pomieszczenia pomocnicze (garaż i warsztat).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.