Mieszkania wMarysinie

Budimex Nieruchomości rozpoczyna budowę osiedla w Wawrze. Znajdą się tu jedne z najtańszych mieszkań wprowadzonych w ostatnim czasie na warszawski rynek pierwotny

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Inwestycja Zielony Marysin powstanie przy ul. Korkowej 159, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościuszkowców w Wawrze. Ta dzielnica należy do tych, w których obecność deweloperów jest najsłabsza. Lokuje się poza pierwszą dziesiątką dzielnic o największej ofercie mieszkaniowej. Inwestycja Budimeksu Nieruchomości będzie jedną z nielicznych.

Jak na peryferyjną lokalizację, Zielony Marysin będzie relatywnie nieźle skomunikowany z centrum miasta. Wpobliżu znajduje się pętla autobusowa, z której odjeżdża m.in. autobus 520. Dzięki temu autobusowi można dojechać do centrum miasta w ok. 40 minut (zależnie od korków). W odległości kilkunastominutowego spaceru znajduje się ponadto stacja SKM Warszawa Gocławek. Po sąsiedzku z planowanym osiedlem ulokowany jest sklep Kauf land.

Osiedle zaprojektowała pracownia aFP architekci. Wbudynkach o wysokości od czterech do sześciu pięter znajdzie się 138 mieszkań. Od strony Korkowej wparterach budynków pojawią się lokale usługowe, wewnątrz osiedla zaś powstaną dwa place zabaw. – Wszystkie lokale posiadać będą balkon, taras bądź przydomowy ogródek; a większość, niezależnie od metrażu – widne kuchnie – mówi Iwona Pasterska, kierownik biura sprzedaży wBu- dimeksie Nieruchomości. Winwestycji powstaną: kawalerki od 26 do 40 m kw.; mieszkania dwupokojowe od 42 do 49 m kw.; mieszkania trzypokojowe od 51 do 69 m kw.; „czwórki”, których powierzchnie wahają się od 68 do 79 m kw. oraz mieszkanie pięciopokojowe o pow. 90 m kw. Inwestor obiecuje praktyczne i łatwe do aranżacji rozkłady.

Ceny zaczynają się od 5,8 tys. zł brut to za m kw. Prawie wszyst kie mieszkania z oferty spełniają wymogi rządowego programu dopłat „Mieszkanie dla młodych” (do dopłat kwalif ikują się tylko mieszkania do 75 m kw.). Inwestycja ma być gotowa wpołowie 2016 roku.

Ceny w Zielonym Marysinie zbliżone są do tych obowiązujących wsąsiedniej inwestycji: Osiedlu Przy Lesie, zbudowanym przez firmę IMW przy ul. Korkowej 163a. W sprzedaży pozostało tam około 20 mieszkań wcenach zaczynających się od ok. 6,1 tys. zł za m kw. Nieopodal, przy ul. Begonii swoje osiedle buduje spółdzielnia Osiedle Młodych. Ceny wahają się od 5,9 do 6,6 tys. zł za m kw., w sprzedaży pozostało ok. 40 mieszkań. Inwestycja ma być oddana do użytku w połowie 2015 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.