Przybyło 130 tys. m kw. biur

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - MPW

W III kwartale w Polsce oddano do użytku 130 tys. m kw. biur. Połowa z nich powstała w Warszawie. Firma JLL podlicza, że w trzecim kwartale 2014 r. całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wWarszawie powiększyły się do prawie 4 mln 365 tys. m kw. Do końca 2014 r. deweloperzy zapowiadają oddanie do użytku kolejnych 90 tys. m kw. W budowie zaś jest prawie 640 tys. m kw. biur, które będą trafiać na rynek do 2016 r. włącznie. Wraz z rosnącą podażą roś nie od se tek pu sto sta nów – wWarszawie osiągnął on już poziom 13,8 proc.

WIII kwartale wWarszawie oddano do użytku cztery budynki o łącznej powierzchni 59,5 tys. m kw. – to Warsaw Spire B (20 tys. m kw.), Nimbus (19 tys. m kw.), Plac Ma ła chowskie go ( 12 tys m kw.) i Garden Plaza (8,5 tys. m kw.). Poza Warszawą największe inwestycje biu rowe od da no do użyt ku w Krakowie i były to: Kapelanka A(17,3 tys. m kw.), Enterprise Park C (13,6 tys. m kw.) oraz Quattro Business Park D (12,2 tys. m kw.).

– Deweloperzy są aktywni również na największych rynkach biurowych poza stolicą, wktórych powstaje ok. 520 tys. m kw. Co ciekawe, sporą część stanowią duże budynki o powierzchni ponad 20 tys. m kw. Dwie trzecie realizowanych obecnie obiektów biurowych wPolsce poza Warszawą znajduje się we Wrocławiu, Krakowie oraz Trójmieście – informuje Anna Bartoszewicz-Wnuk, dyrektor działu badań rynku i doradztwa z JLL.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.