Dlami

Wszystkie inwestycje powstają na poprzemysłowym Żoliborzu Przemysłowym, który z resztą dzielnicy nie ma prawie nic wspólnego

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

jest czasami „pałacem”. Wub.r. naprzeciwko tej siedziby powstał dziewięciopiętrowy biurowiec Żoliborz One. Jego inwestorem jest hiszpański deweloper Apricot Capital Group. Do tego samego inwestora należy działka obok biurowca. Jeszcze kilka lat temu stały tam magazyny. Teraz Apricot zamierza postawić tam w dwóch rzę dach do my two rzą ce osiedle Madison Apartments. Ma być gotowe jesienią 2016 r. Osiedle zaprojektowała pracownia plus3Architekci. Osiedle, w którym znajdzie się docelowo 260 mieszkań, będzie powstawać w dwóch etapach. Na początek powstają trzy niższe budynki trzypiętrowe od strony ulicy Szamockiej (na ostatnich piętrach znajdują się apartamenty z zielonymi tarasami na dachach) oraz umiejscowiony za nimi czteropiętrowy budynek z trzema dominantami sięgającymi wysoko ści pią te go pię tra. Znaj du ją się wnich mieszkania z antresolami i zielonymi tarasami na dachach inwestycji. W tych budynkach będzie około 150 mieszkań o metrażach od 28,8 do 136 m kw. Inwe stor pod kre śla uni - kalność mieszkań w penthouse’ach, zwracając uwagę, że niektóre z nich będą dysponować ogromnym, mierzącym aż 200 m kw tarasem. W II etapie powstanie około 110 mieszkań w dwóch niż szych bu dyn kach od strony ulicy Szamockiej oraz z budynku za nimi analogicznie jak z I etapie, tylko że będzie on posiadał nie trzy, lecz dwie dominanty.

– Nie mamy pod oknami również linii kolejowej, tak jak nasi sąsiedzi, co również wpływa na komfort mieszka- nia – zaznacza Dominika Bombik reprezentująca inwestora.

Linia kolejowa, o której wspomina, rzeczywiście przebiega dużo dalej na południe (w pobliżu osiedla Dom Development). Z czasem dla mieszkańców Żoliborza Przemysłowego może zacząć oznaczać nie tylko uciążliwość – kolejarze rozpoczęli przymiarki do budowy przystanku PKP Powązkowska na wysokości powstających osiedli. Za kilka lat można będzie tam wsiąść do pociągu i wkilka minut dojechać do stacji metra przy Dworcu Gdańskim, co polepszy skomunikowa nie Żo li bo rza Prze mysłowe go z resztą Warszawy.

Inwestycją drogową, którą muszą uwzględniać przyszli mieszkańcy Madison Apartments, jest także planowane przedłużenie ul. Krasińskiego do al. Prymasa Tysiąclecia. Ma ono przebiegać dokładnie pod oknami powstającego osiedla – z jednej strony polepszy dojazd, z drugiej strony będzie jednak oznaczać samochodowy zgiełk.

Madison Apartments położone będzie na uboczu, na zupełnych obrzeżach Żoliborza. Przyszli mieszkańcy muszą uwzględniać, że do przedszkola, podstawówki czy gimnazjum jest stamtąd całkiem spory kawałek. Także na zakupy trzeba będzie raczej wyprawiać się samochodem.

Dominika Bombik zapowiada, że na tysiącu metrów kwadratowych na parterze długiego budynku zostaną urządzone delikatesy. – Rozmawiamy z jedną z firm z wyższej półki, ale nie

możemy jeszcze podać nazwy sklepu. Na parterach wskrajnych budynkach również będą dostępne usługi zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób odwiedzających inwestycję – dodaje.

Ceny w Madison Apartments wahają się od 7,5 do aż 14 tys. zł za m kw. To nieco drożej niż wporównywalnych inwestycjach ulokowanych po sąsiedzku na Żoliborzu Przemysłowym.

To 66-hektarowy poprzemysłowy teren, na którym jeszcze kilka lat temu królowały zakłady firm takich jak Zremb czy FSO. To tu powstaje większość żoliborskich inwestycji. Nie mają one nic wspólnego zkojarzoną zŻoliborzem niską skalą zabudowy, stają tu domy owysokości sięgającej dziesięciu pięter. To klasyczne osiedle sypialnia, nie ma tu nic oprócz domów. Brakuje sklepów, nie ma przedszkola ani szkoły, a ostatnie niezabudowane działki wykupują deweloperzy, co budzi protesty mieszkańców już zasiedlonych domów osiedli takich jak Zielony Żoliborz firmy Turret Development, sPlace firmy Layetana, czy City Apartments firmy Robyg. Ta druga firma niedawno sfinalizowała zakup 5,5 tys. m kw. przy ul. Przasnyskiej. Zbuduje tam osiedle onazwie Modern Żoliborz Residence, została zaprojektowana przez pracownię MKC Architekci. Inwestor obiecuje wysoki standard wykonania oraz najlepsze materiały wykończeniowe. Rozpoczęcie budowy inwestycji planowane jest na I kwartał 2015 roku, azakończenie na III kwartał 2016 roku. WModern Żoliborz Residence dostępne są metraże od 39m kw. (dwa pokoje) do 95 m kw. (lokale czteropokojowe). Cena metra kwadratowego wtej inwestycji zaczyna się od niespełna 7,5 tys. zł.

Jedną z nielicznych wtej dzielnicy inwestycji położonych poza Żoliborzem Przemysłowym jest budynek Oaza przy Włościańskiej. To sześciopiętrowy budynek powstający u zbiegu Włościańskiej i Gąbińskiej, tuż obok trasy AK. I właśnie sąsiedztwo tej ar- terii klienci zainteresowani tą inwestycją powinni mieć wpamięci. Wbrew nazwie będzie to raczej głośna oaza. Trasa AK to potężna ulica o znaczeniu krajowym, na której panuje ogromny ruch. Nawet biorąc pod uwagę, że osłonią ją ekrany akustyczne, będzie dla pobliskich domów dosyć uciążliwa. Inwestor zapewnia co prawda, że zainstaluje okna o podwyższonych współczynnikach akustycznych, ale przecież latem nie sposób nie otwierać okien. W budynku powstaną 22 mieszkania o metrażach od od 35 do 126 m kw. Ich ceny wahają się od 7,5 do 8,5 tys. zł za m kw. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2016 r.

Inwestycja Oaza przy Włościańskiej

Inwestycja Modern Żoliborz firmy Robyg

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.