Osiedla między biurami na Służewcu

Do sprzedaży trafił drugi etap osiedla Nowy Mokotów. Inwestor zachwala mieszkania pracownikom pobliskiego zagłębia biurowego jako sposób na uniknięcie korków

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Nowy Mokotów powstaje u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Suwak. To mieszkaniowa enklawa otoczona przez biurowce. Pierwszy etap inwestycji został oddany do użytku we wrześniu. Z200 mieszkań wofercie pozostało 11. Druga część kompleksu na Konstruktorskiej składać się będzie zsześciu budynków owysokości od 3 do 9 pięter.

Wbudynkach zaprojektowano 206 mieszkań opowierzchni od 29 do 121 m kw. Realizacja kolejnego etapu inwestycji to dopiero jej półmetek. Łącznie wramach całego osiedla realizowanegow4 etapach powstanie 800 mieszkań.

Osiedle zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. To zamknięty kwartał z wewnętrznymi dziedzińcami. Osiedle będzie wcałości ogrodzone, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie całodobowa ochrona i system monitoringu. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w wysokim standardzie. Inwestor – firma Echo Investment – zapowiada, że lokale będą wyposażone w portfenetry – okna sięgające do podłogi, pozwalające na znacznie lep sze do świet le nie po miesz czeń. Mieszkania usytuowane na parterze wyposażone będą wogródki, a właściciele pozostałych mieszkań będą mieli do dyspozycji komfortowe przestronne tarasy loggie i balkony. Wsąsiedztwie inwestycji zaprojektowano skwery z parkową zielenią. Ceny za metr kwadratowy wahają się w granicach 7-11 tys. zł.

– Projekt realizowany przez Echo Investment przy Konstruktorskiej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Warszawy. Dla coraz większej liczby z nich Mokotów to nie tylko miejsce pracy, ale też bardzo atrakcyjna część miasta – ze względu na bogatą infrastrukturę, bliskość terenów rekreacyjnych i dogodne połączenie z innymi dzielnicami. Wbliskiej odległości osie- dla znajduje się stacja metra, linie autobusowe i tramwajowe oraz stacja SKM – podkreśla Sylwia Pajdo-Pasek, kierownik biura sprzedaży Echo Investment w Warszawie.

Mieszkania mają być gotowe pod koniec 2015 r.

Nowy Mokotów to jeden z kilku projektów mieszkaniowych na Służewcu Przemysłowym. Drugą mieszkaniową enklawą otoczoną przez biura jest rejon pomiędzy Marynarską, Bokserską i Obrzeżną. Tam swoje osiedla budują i rozbudowują m.in. firmy: Eco Classic, Park Project, Longbridge i Layetana.

Trzecia enklawa mieszkaniowa powstaje wrejonie ul. Magazynowej, wpobliżu Galerii Mokotów. Pomiędzy Magazynową a Wołoską osiedle Moko, zaprojektowane przez pracownię JEMS buduje firma Ronson. Osiedle będzie składać się z czterech budynków, wktórych będzie ponad 320 mieszkań. Wpierwszym etapie powstaną dwa siedmiopiętrowe budynki od strony Magazynowej. Będzie wnich 160 mieszkań o metrażach od 39 do 116 m kw. Ceny zaczynają się od blisko 7,9 tys. zł brutto za m kw. Ten pierwszy etap ma być gotowy latem 2016 r. Nieopodal, przy ul. Garażowej, osiedle Wizja Mokotów buduje firma Wawel Service. Powstanie tam 156 mieszkań w cenach od 7,5 do 8,9 tys. zł za m kw. Mają być gotowe jesienią 2016 r.

Osiedle Nowy Mokotów firmy Echo Investment to enklawa pomiędzy biurowcami

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.