Duże osiedle powstanie na Bródnie

Zespół domów o wysokości od 4 do 12 pięter, w których znajdzie się w sumie 750 mieszkań, zbuduje na Bródnie f irma Dom Development. Kusi widokiem na las i perspekty wą sąsiedztwa stacji metra

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom - Michał Wojtczuk

Najnowsza inwestycja Dom Development powstanie u zbiegu ulic Malborskiej i Głębockiej, na zarośniętej krzakami działce w pobliżu centrum handlowego Atrium Targówek. To jeden z ostatnich niezabudowanych terenów na Bródnie. Grunt od lat szykowany był do zabudowy, przechodząc z rąk do rąk. Wiosną przejął go Dom Development. Osiedle o nazwie Moderna ma się składać z zespołu domów owysokości czterech-pięciu pięter, oraz 12-piętrowych dominant od strony ul. Głębockiej. Docelowo będzie się składać z ok. 750 mieszkań. – Moderna to nasze kolejne duże przedsięwzięcie, które swoją skalą docelowo będzie przypominać osiedle Saska cieszące się uznaniem naszych klientów. To druga inwestycja – obok Wilna – na warszawskim Targówku, którą obecnie posiadamy wsprzedaży. Osiedle – dzięki połączeniu nowoczesnej architektury, wygody i terenów zielonych – może być ciekawą propozycją zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i mieszkańców ceniących bardziej spokojny styl życia. Naszą intencją jest, by inwestycja stworzyła kolejny, ciekawy i wyróżniający się fragment miasta – mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development SA.

Wpierwszym etapie mają powstać trzy budynki, wktórych znajdzie się 167 mieszkań. Każde będzie miało loggię, balkon lub taras, alokale na parterze – przydomowe ogródki wcenie miesz- kania. Inwestor zwraca uwagę, że po drugiej stronie ul. Głębockiej rozciąga się Las Bródnowski. Właściciele niektórych mieszkań wwysokich budynkach przy Głębockiej będą więc mieć malowniczy widok. Aż tak ładnej panoramy nie będą mieć ci, którzy zamieszkają od strony centrum handlowego. Dom Development zwraca uwagę, że w sąsiedztwie osiedla planowana jest budowa drugiej linii metra – około kilometra na południe, u zbiegu Kondratowicza i Malborskiej ma powstać stacja Kondratowicza.

Część terenu, który kontroluje Dom Development, wplanie zagospodarowania zarezerwowany jest na funkcję oświatową. – Szkoła przydałaby się w tym miej scu. Wosta t nich la tach wtym rejonie powstały już cztery osiedla. Niestety, w niektórych naszych szkołach nauka prowadzona jest na dwie zmiany. Nowa szkoła pomogłaby to zmienić. Prowadzimy z inwestorem rozmowy o przekazaniu nam gruntu pod szkołę, ale na razie jest za wcześnie, żeby mówić o konkretach – mówi Rafał Lasota, rzecznik Targówka.

Metraże mieszkań w pierwszym etapie inwestycji wahają się od 32 do 130 m kw. Ceny zaczynają się od ponad 6,7 do 7,6 tys. zł za m kw. Dla mieszkańców pierwszego etapu osiedla Moderna przewidziano ponad 170 miejsc garażowych. Cena miejsca standardowego 29 tys. zł, a miejsca ze schowkiem 32 tys. zł. W ofercie znajdują się także komórki lokatorskie wcenie 10 tys. zł. Pierwszy etap osiedla zostanie oddany do użytku w połowie 2017 r.

Osiedle Moderna

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.