Złote Tarasy pod lupą urzędników UOKiK

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

będzie mieć na rynku warszawskim dominującej pozycji. Bo firma jest też właścicielem m.in. Arkadii i Galerii Mokotów, co oznacza, że jeżeli ktoś chce mieć sklep wwarszawskiej galerii o najwyższym standardzie, nie ma wyjścia, musi rozmawiać z Unibailem.

Wmarcu UOKiK uznał, że francusko-holenderski inwestor przekroczyłby „40-procentowy próg, z którym ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów wiąże posiadanie pozycji dominującej” wsegmencie dużych galerii handlowych.

– To jeszcze nie oznacza decyzji dotyczącej koncentracji. Takie zastrzeżenie jest elementem dialogu z przedsiębiorcą, który będzie mógł się odnieść do tych zarzutów – tłumaczył „Gazecie Stołecznej” Maciej Chmielowski z UOKiK.

Wponiedziałek UOKiK poinformował, że Unibail-Rodamco wycofał zgłoszenie zamiaru przejęcia kontroli nad spółkami ZT General Partner i Warsaw III. Firma najprawdopodobniej uznała, że nie ma co liczyć na zgodę urzędu. Oznacza to, że zachowany zostanie obecny status quo ze złożoną strukturą własnościową ifaktycznym kontrolowaniem Złotych Tarasów przez Unibail-Rodamco.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.