Więcej mieszkań w Porcie Praskim

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

kończenia, zwracają też uwagę, że inwestycja powstaje praktycznie wcentrum miasta, kilka minut piechotą od stacji metra Stadion Narodowy.

To dopiero początek ogromnej inwestycji, która ma zająć aż 38 hektarów. Wyłożony w ub.r. projekt planu zagospodarowania Portu Praskiego dopuszcza tam m.in. budowę czterech ponadstumetrowych wieżowców wrejonie skrzyżowania Sokolej i Zamoyskiego oraz kolejnych biur na cyplu w Porcie (łącznie w tych budynkach powstanie około 200 tys. m kw. biur). Na czubku cypla ma powstać 40-metrowy budynek z restauracją lub tarasem widokowym na ostatnim piętrze. Wpobliżu skrzyżowania Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego może powstać 100-metrowa wieża widokowa. Obok posterunku policji przy Wybrzeżu Szczecińskim ma powstać centrum konferencyjno-medialne, w planach jest też pry wat ny szpi tal. U zbie gu Okrzei i Sierakowskiego stoi zabytkowa 150-letnia kamienica, wktórej kiedyś uczył się Janusz Korczak, zostanie ona wyremontowana i powiększona o nowe, sześciopiętrowe skrzydło. Wtym budynku ulokowany zostanie czterogwiazdkowy hotel.

Realizację tych inwestycji znacznie przybliżyło uzyskanie w tym tygodniu przez inwestora pozwolenia na budowę śluzy i bramy przeciwpowodziowej, która ustabilizuje lustro wody wPorcie i będzie chronić planowane budynki przed tzw. tysiącletnią wodą. Przetarg na tę inwestycję jest wtoku, spółka Port Praski liczy, że wybierze wykonawcę wlistopadzie, a budowę wartej ok. 66 mln zł inwestycji zakończy w 2018 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.