„Dom Marzeń” w podwarszawskiej Starej Wsi ma już solidny dach

Gazeta Wyborcza - Dom (Nieruchomosci) - - Dom -

Dodatkowo blachodachówka ma spe cjal nie ufor mowa ną krawędź przednią. Jest ona krótsza niż pozostałe i odchylona u dołu o kilka stopni. W ten sposób zapewniony jest dostęp powietrza pod pokrycie i jednocześnie możliwość odprowadzenia skraplającej się pary wodnej po spodniej stronie arkusza.

Blachodachówkę przykręcano do łat wkrętami farmerskimi. Arkusze między sobą są łączone śrubami. Ich mocowanie ułatwiały przygotowane zagłębione punkty montażowe utrzymujące wiertło.

Wraz z układaniem pokrycia „Domu Marzeń”, do konstrukcji dachu montowano okna uchylno-obrotowe, mające dwie oddzielone od siebie fun kcje otwie ra nia skrzydła. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0 st. do 35 st. Uchyl nie otwar te skrzydło two rzy dodatkową przestrzeń na poddaszu, umożliwia swobodne podejście do krawę dzi otwar te go ok na oraz za - pewnia nieograniczony widok na zewnątrz. Funkcja obrotowa przeznaczona jest do mycia zewnętrznej strony szyby, zakładania markizy i montażu skrzydła. Dla lepszego doświetlenia wnętrz okna uchylno-obrotowe zostaną zespolone z oknami kolankowymi.

Przypomnijmy, że program można oglądać na antenie TVN w soboty o 20. Wielki finał odbędzie się 31 sierp nia. Wi dzowie wybio rą pa rę, która zwycięży i otrzyma klucze do domu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.