MADKA

Gazeta Wyborcza - Duzy Format - - Orliński Szczygieł Poluje Na Prawdę -

Przykładowe zastosowanie: „Zrobił karierę na YouTubie dzięki madkom, które oburzyły się filmem, na którym podpala świeżaki”

W mediach społecznościowych nadreprezentowany jest pewien typ młodego mężczyzny – piwniczak, incel, kuc, życiowy przegryw, który obwinia za swoje porażki cały świat, tylko nie siebie samego.

W szczególności obwinia kobiety, bo towarzyszy temu zazwyczaj mizoginia. Jednym z pogardliwych określeń internetowych mizoginów jest „madka”, zbitka „mad” i „matki”, czyli, za serwisem Nonsensopedia (z którego pochodzi też przykładowy cytat): „kobieta (...), która niedawno urodziła bankomat 500+. Niezwykle uciążliwa do otoczenia – chamska, pyskata, roszczeniowa, wywyższająca się, a przede wszystkim leniwa (tzn. ciężko pracująca, bo wychowywanie dzieci przecież jest bardzo ciężkim zajęciem)”.

Kiedyś pewien modny, medialny filozof lansował określenie „wózkowa”. Jakoś się nie przyjęło, może dlatego, że filozof ów wypowiadał się w niewłaściwym medium. Trzeba z tym było iść na internetowe fora dla młodych hejterów.

Szczególnie zabawne jest to, że większość piwniczaków umarłaby z głodu, gdyby im matki nie zrobiły obiadu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.