ZRÓB KABARET, PO PROSTU ZRÓB KABARET

Gazeta Wyborcza - Gazeta Telewizyjna - - PPIĄIĄTTEEKKPIĄTEK - DOROTA SZYMBORSKA

CO ZA KABARET!

Polska 2018, reż. Olga Siama, odc. 1./8

| canal+ Borkowski i Rafał Zbieć) nie zmieniła się od czasu, gdy zaliczyli swój debiutancki występ, jeszcze na Wydziale Polonistyki UW.

Wraz z kamerą podglądamy ich wczasie przygotowań do występów. Wwolnych chwilach wspominają swoje początki, mówią o obecnym życiu w kabarecie i poza nim.

Bo kabaret, wbrew pozorom, to poważna sprawa, jeśli chce się go traktować zawodowo. – Wkażdym miejscu, do którego trafialiśmy, mieliśmy świadomość, że musimy się jak najlepiej pokazać. I tyle. Czy to są Dni Świni, na których też występowaliśmy, czy wyścigi ciągników, czy dożynki w Trawnikach, gdzie graliśmy na metalowej przyczepie – opowiada Rafał Zbieć.

Mowa jest także o „kuchni” kabaretowej. – Robert przynosi na kartce tekst, my się go uczymy. Ale cały rozwój skeczu zależy od widowni: od tego gdzie się będzie śmiać, a gdzie nie. My to potem modyfikujemy. Wyrzucamy te miejsca, które nie były zbyt śmieszne, wzmacniamy te, na których ludzie się śmiali – zdradza kulisy prób Przemek Borkowski.

A co jeszcze kryje się za sukcesem „Moralnych”? – Góral się nie boi. Porusza wszystkie tematy, które są ważne. Mówi to, co chce powiedzieć, to, co chce, żeby do ludzi dotarło. Wydaje mi się, że on jeden zostanie Stanisławem Tymem naszego pokolenia – puentuje Beata Harasimowicz.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.