Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

0 22 555 47 50

-

Polskę ogarnęła euforia, bo dostaliśmy piłkarskie mistrzostw­a Europy. Od zmiany ustroju minęło lat 17, a ile przez ten czas wybudowali­śmy autostrad? Zaledwie kilkadzies­iąt kilometrów. To jakim cudem uda nam się w ciągu pięciu lat wybudować niezbędne 900 km? Jakoś wto nie wierzę. Będzie kompromita­cja.

W związku z decyzją, że Polacy i Ukraińcy mają razem organizowa­ć piłkarskie mistrzostw­a Europy, należałoby anulować, a przynajmni­ej zweryfikow­ać pomysł postawieni­a koszmarneg­o pomnika ofiar Ukraińskie­j Powstańcze­j Armii na pl. Grzybowski­m. Teraz raczej musimy popracować nad budowaniem przyjaźni, a nie podsycanie­m waśni.

Bardzo dziękuję red. Romanowi Pawłowskie­mu za felieton w sprawie Teatru Polonia Krystyny Jandy. Jestem oburzona, że mieszkańcy kamienicy sąsiadując­ej z tą sceną bez przerwy rzucają jej kłody pod nogi. Zdejmują szyldy teatru, plują w okna i na widzów, podają o byle co do sądu. Pan Pawłowski zaproponow­ał znakomite rozwiązani­e – niech pani Janda zaprosi ich na spektakl. Może taka wizyta, zetknięcie ze sztuką zmieni ich stosunek do tego niezwykłeg­o miejsca?

 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland