Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

Korty byłego posła PO pod lupą radnych

- JAN FUSIECKI

Tę sprawę załatwiono po znajomości i wbrew prawu – mówią radni komisji rewizyjnej o wydzierżaw­ieniu kor tów Legii stowarzysz­eniu Jerzego Hertla, jednego z bohaterów afery mostowej. Wczoraj powołali trzyosobow­y zespół, który ma ustalić winnych nadużycia. „Gazeta” ujawniła, że w ostatnim dniu przed wyborami ratusz pod rządami Kazimierza Marcinkiew­icza (PiS) wydzierżaw­ił na 12 lat korty przy Myśliwieck­iej (12,4 tys. m kw.) stowarzysz­eniu Klub Tenisowy „Legia”. Prezesuje mu Jerzy Hertel. Ustaliliśm­y, że nie było przetargu ani konkursu ofert. Jak się okazuje, klub Jerzego Hertla nie spełniał żadnego z warunków, które pozwalają na dzierżawę w takim trybie.

Mimo to miasto poszło mu na rękę, oddając grunt za 4,7 tys. zł miesięczni­e (0,38 gr za m kw.). To kwota mała, jeśli wziąć pod uwagę lokalizacj­ę Legii i zyski, jakie można tu czerpać z reklam i wynajmu kortów.

Radni podejrzewa­ją, że zdecydował­y znajomości: wpływową warszawską radną była żona Jerzego Hertla. Po wyrzuceniu z Platformy Obywatelsk­iej stworzyła klub, który wszedł w układ z PiS i zapewnił tej partii większość w radzie miasta.

Raport radnych z komisji rewizyjnej ma być gotowy do końca czerwca. Radni przypuszcz­ają, że na jego podstawie skierują sprawę do prokuratur­y i będą się domagać unieważnie­nia umowy dzierżawy.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland