Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

Łukasz Fabiański: Ten dzień to prezent

- MACIEJ WEBER

Wszyscy skorzystam­y na tym, że Euro 2012 odbędzie się w Polsce – mówi bramkarz Legii. Był z reprezenta­cją Polski na mistrzostw­ach świata w Niemczech. Teraz jest też w kadrze. MACIEJ WEBER: Wczoraj miał Pan 22. urodziny. I właśnie 18 kwietnia UEFA przyznała Polsce i Ukrainie organizacj­ę finałów mistrzostw Europy w 2012 roku. Ładny prezent. ŁUKASZ FABIAŃSKI: Szczerze cieszę się z tego wyboru. A że w moje urodziny, to tym fajniej. Przyznanie nam organizacj­i spowoduje rozwój całego kraju. I nie chodzi mi tylko o rozbudowę dróg czy stadionów. Ruszy cała infrastruk­tura. To wielka szansa także dla ośrodków sportowych, zwłaszcza tych położonych na obrzeżach miast. Byłem z reprezenta­cją na mistrzostw­ach świata w Niemczech i widziałem, jak ważne jest znalezieni­e miejsc, w których można w spokoju przygotowy­wać się do kolejnych spotkań. Które z takich miejsc widziałby Pan w pobliżu Warszawy? Może Konstancin?

– Ja największe nadzieje wiązałbym z obiektami Hutnika. To spore tereny, niby w mieście, ale już właściwie poza nim. Naprawdę są fajnie położone. Trzeba tylko je fajnie zagospodar­ować. Euro 2012 zdarzą się we właściwym dla Pana momencie. Za pięć lat Łukasz Fabiański będzie zawodnikie­m 27-letnim. Utarło się, że to najlepszy wiek dla piłkarza.

– Zrobię wszystko, by za pięć lat znaleźć się w reprezenta­cji Polski. To, że będą u nas te finały, to nie tylko dla mnie impuls do wytężonej pracy. Powinna na tym skorzystać cała polska piłka, w tym oczywiście sami piłkarze. Praw- dę mówiąc – cieszę się z tego, że będziemy mieli Euro, ale nie chciałbym wybiegać myślą aż tak daleko. Polska reprezenta­cja walczy w eliminacja­ch do ME 2008 i ma szanse na awans. Chciałbym bardzo przebić się do obecnej kadry. Jestem blisko, jednak są tacy, którzy mają jeszcze bliżej. To najbliższy cel, jaki sobie stawiam. Najbliższy cel to chyba piątkowe spotkanie Legii z Koroną?

– Oczywiście. W lidze zaczęło nam wreszcie iść – wygraliśmy po 3:0 z Arką i Wisłą Płock. Doceniamy rywala, przeanaliz­ujemy, jak gra, ale koncentruj­emy się na tym, jak sami zagramy. Jesteśmy dobrej myśli. Gracie na stadionie przy Łazienkows­kiej. Przy okazji Euro 2012 ma zostać rozbudowan­y Stadion Dziesięcio­lecia. Ale chyba i o obiekcie Legii władze nie zapomną.

– Też tak myślę. Przyznanie Polsce prawa do organizacj­i turnieju może przynieść same korzyści. Także korzyści dla Warszawy.

 ??  ?? Łukasz Fabiański – jeden z tych piłkarzy Legii, którzy mogą liczyć na występ na Euro 2012
Łukasz Fabiański – jeden z tych piłkarzy Legii, którzy mogą liczyć na występ na Euro 2012

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland