Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

Tak grała Legia w Płocku

- JAG

skala1-6 We wtorek piłkarze Legii wygrali z Wisłą Płock 3:0. Dziś ich zaległe oceny.

Łukasz Fabiański – 4+. Prawie bezbłędny. A to, jak obronił strzał w drugiej połowie, musiało zafrapować nawet obecnego na trybunach byłego bramkarza Legii Artura Boruca.

Grzegorz Bronowicki – 4. Sporo odważnych rajdów. Poza tym był zawsze tam, gdzie powinien.

Wojciech Szala – 4. Niby bez euforii, ale Wisła prawie nie stwarzała okazji. To w dużym stopniu jego zasługa.

Dickson Choto – 4. Na swoim poziomie. Zatrzymywa­ł, wybijał, nie dopuszczał.

Tomasz Kiełbowicz – 4. Zszedł kontuzjowa­ny. Zanim do tego doszło, przez 10 minut głównie kuśtykał. Ale było 3:0 i nie ma co szukać minusów.

Miroslav Radović – 4. Groźny zwłaszcza w drugiej połowie. Czasem tylko nadużywał dryblingów.

Łukasz Surma – 4. Nic wielkiego, jednak… Grał po swojemu, i o to chodziło.

Marcin Smoliński – 4. Kilka sprytnych, ładnych podań. Jacek Zieliński na niego stawia i on to czuje.

Roger Guerreiro – 4+. Bezprodukt­ywny w pierwszej połowie, w drugiej się rozegrał. Plus za bramkę.

Bartłomiej Grzelak – 4. Nie miał żadnej sytuacji, ale praktyczni­e nie tracił piłek. Świetnie się zastawiał.

Piotr Włodarczyk – 5. On akurat sporo piłek tracił. Ale trudno nie docenić dwóch bramek. Przed rundą zastana- wiano się, czy w ataku powinni grać młodzi Janczyk z Korzymem, czy starsi Grzelak z Włodarczyk­iem. Jednak starsi.

Piotr Bronowicki – 4. Jak to on biegał i walczył. Mógłby częściej ruszać do przodu, ale nie ma sensu wybrzydzać.

Maciej Korzym – 4. Grał tylko pół godziny, i to wtedy, gdy przy stanie 2:0 Legia zaczęła głównie się bronić. Pokazał jednak, że ma możliwości.

Aleksandar Vuković. Grał za krótko, by go oceniać.