Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)
Jak dojechać na cmentarze
1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów wyjedzie na ulice we Wszystkich Świętych. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia 29 linii cmentarnych.
Większość znich ma kursować wgodz. 7-17. Do godz. 19 na ulicach pozostaną trzy linie, które docierają na Powązki: C11, C12 i C90. Linia zMetra Młociny ma kursować częściej niż co minutę. Autobusy linii cmentarnych zatrzymują się tylko na niektórych przystankach. Podajemy je poniżej:
Na Bródno
C20 z Dworca Wschodniego na św. Wincentego. Przystanki: Kijowska/Targowa; Dworzec Wileński; Kołowa – dla wysiadających; powrót: św. Wincentego/Tykocińska, rondo Żaba, 11 Listopada przy Bródnowskiej, Ratuszowa przy ul. Harnasie, Inżynierska, Dworzec Wileński, Kijowska, Dworzec Wschodni.
C25 z Ochoty na św. Wincentego. Przystanki: Grójecka przed pl. Narutowicza – dla wsiadających; Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy, Dworzec Centralny, Centrum i rondo de Gaulle’a; rondo Waszyngtona; Targowa/Kijowska; Dworzec Wileński; rondo Starzyńskiego; rondo Żaba; Kołowa; powrotny: św. Wincentego/Cmentarna.
C27 zKrólewskiej na św. Wincentego. Przystanki: Marszałkowska przed Królewską – dla wsiadających (Metro Centrum – dla wysiadających); pl. Bankowy; Metro Ratusz Arsenał; al. „Solidarności” pod pl. Zamkowym; Dworzec Wileński; Kołowa; dla wracających: św. Wincentego/Kołowa, rondo Żaba, dalej bez przystanków do pl. Bankowego.
C69 z Wiatracznej na św. Wincentego. Przystanki: Grochowska za rondem Wiatraczna i przy Terespolskiej; Targowa/Kijowska; Dworzec Wileński; rondo Starzyńskiego; rondo Żaba; Kołowa; dla wracających: św. Wincentego/Tykocińska.
C76 z Królewskiej na Odrowąża. Przystanki: Marszałkowska między Rysią aKrólewską – dla wsiadających (Metro Centrum – dla wysiadających); pl. Bankowy; Metro Ratusz Arsenał; al. „Solidarności” pod pl. Zamkowym; Dworzec Wileński; rondo Żaba; Odrowąża – Staniewicka iPożarowa (powrót przez rondo Żaba i most Gdański bez przystanków na pl. Bankowy).
Na Powązki
C12 z Cmentarza Wolskiego przez Bemowo. Przystanki: Fort Wola; Połczyńska/Dźwigowa; Powstańców Śląskich – Człuchowska, Górczewska, Radiowa, Wrocławska i pętla Nowe Bemowo; Reymonta/Conrada; Broniewskiego – Reymonta, Duracza i Włościańska; Cmentarz Wojskowy (pętla na parkingu przy bramie bocznej, powrót przez Sady Żoliborskie).
C22 z Żoliborza. Przystanki: pl. Wilsona; ks. Popiełuszki przy Krasińskiego; pl. Grunwaldzki; rondo Babka, Powązkowska – Okopowa, IV Brama iCmentarz Wojskowy.
C51 zWiatracznej przez centrum. Przystanki: al. Stanów Zjednoczonych/Wiatraczna; rondo Waszyngtona; Al. Jerozolimskie – rondo de Gaulle’a, Metro Centrum, Dworzec Centralny i pl. Zawiszy; Metro Rondo Daszyńskiego; Kercelak; Powązkowska – Okopowa, IV Brama iCmentarz Wojskowy.
C63 z Ochoty. Przystanki: pl. Narutowicza przy akademiku; pl. Zawiszy; Metro Rondo Daszyńskiego; Kercelak; Powązkowska – Okopowa, IV Brama iCmentarz Wojskowy.
C80 z Traktu Królewskiego. Przystanki: pl. Trzech Krzyży; Nowy Świat – Foksal iOrdynacka; Uniwersytet; pl. Zamkowy; pl. Krasińskich; Anielewicza – Andersa, al. Jana Pawła II, Smocza i Esperanto (Cmentarz Żydowski); Powązkowska – Okopowa, IV Brama iCmentarz Wojskowy.
C90 zKrólewskiej. Przystanki: Królewska przy Ogrodzie Saskim; pl. Bankowy; al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II iOkopowa; Powązkowska – Okopowa, IVBrama iCmentarz Wojskowy.
Na Wólkę Węglową
C09 ze stacji metra Młociny do Bramy Głównej. Jedyny przystanek: dla wsiadających na jezdni przed Hutą Warszawa.
C40 ze stacji metra Młociny do Bramy Zachodniej. Przystanek dla wsiadających – na pętli koło metra. Po drodze: Cmentarz Północny – Brama Południowa iWólczyńska przed ul. Estrady. Dodatkowo będzie kursować w Zaduszki 2 listopada.
C42 z Królewskiej do Bramy Głównej. Przystanki: Królewska/Ogród Saski; pl. Bankowy; Metro Ratusz Arsenał; Dworzec Gdański; pl. Wilsona; Hala Marymoncka; Żeromskiego – Metro Słodowiec; Wólczyńska
Cmentarz Północny. (przy ul. Wóycickiego) (od strony
Wólczyńskiej)
(przy ul. Estrady).
C70 zDworca Wschodniego przez Trasę W-Z i Powązki. Przystanki: Kijowska/Targowa; Dworzec Wileński; al. „Solidarności” – Stare Miasto, pl. Bankowy, al. Jana PawłaII iOkopowa; Powązkowska – Okopowa,
Broniewskiego – Duracza i Jarzębskiego; Kochanowskiego/Galla Anonima; Conrada – Reymonta, Chomiczówka, Kwitnąca iBogusławskiego – Cmentarz Północny.
C84 z Ochoty przez Wolę, Bemowo iWawrzyszew do Bramy Głównej. Przystanki: Grójecka przy pl. Narutowicza; Dworzec Zachodni; Wolska przy Redutowej (tylko w kierunku Ochoty) –
Połczyńska/ Powstańców Śląskich – Człuchowska, Górczewska, Radiowa, Wrocławska i pętla Nowe Bemowo; Conrada – Reymonta i Bogusławskiego – Cmentarz Północny.
C88 zWiatracznej przez Trasę Łazienkowską i al. Jana Pawła II do Bramy Głównej. Przystanki: al. Stanów Zjednoczonych – Wiatraczna, Przyczółek Grochowski iSaska; Trasa Łazienkowska – pl. Na Rozdrożu, Marszałkowska iMetro Politechnika; al. Jana Pawła II – Dworzec Centralny, rondo ONZ, al. „Solidarności” irondo Babka; Hala Marymoncka; Żeromskiego – Metro Słodowiec; Wólczyńska –
Cmentarz Północny.
Do Tarchomina
C70 z Żerania FSO. Przystanki: Modlińska – Auchan, Konwaliowa, Ekspresowa i ratusz Białołęki; Światowida – Milenijna, Myśliborska iĆmielowska; Mehoffera – kolejne do cmentarza przy ul. Leśnej Polanki (powrót Mehoffera do Modlińskiej).
Na Służew iWilanów
przez Bokserską, Gotarda, Orzycką, Modzelewskiego, al. Lotników, Wałbrzyską
Nowoursynowską, Dolinę Służewiecką, al. Wilanowską do Wilanowa. Zatrzymuje się na wszystkich przystankach.
Linie międzycmentarne
Wolska al. „Solidarności”, Okopowa
Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, Odrowąża
Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Annopol. Górczewska, Powstańców Śląskich, Połczyńska,
Wolska, al. „Solidarności”, most Śląsko-Dąbrowski, Targowa, 11 Listopada, rondo Żaba, Odrowąża Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Annopol, Żerań Wschodni.
C11 z Bródna na Powązki. Przystanki: św. Wincentego przy Cmentarnej – dla wsiadających (Kołowa – dla wysiadających); rondo Żaba; Dworzec Gdański; rondo Babka; Powązkowska – Okopowa, IV Brama iCmentarz Wojskowy. Dodatkowo będzie kursować w Zaduszki 2 listopada.
C13 z Bródna na Wólkę Węglową przez most Gdański. Przystanki: św. Wincentego przy Cmentarnej – dla wsiadających (Kołowa – dla wysiadających); rondo Żaba; Dworzec Gdański; rondo Babka; Hala Marymoncka; Żeromskiego – Metro Słodowiec, al. Zjednoczenia i Przybyszewskiego; Wólczyńska – Reymonta, Aspekt i Cmentarz Północny – Brama Główna.