Warianty S12 do Puław. Kiedy druga tura spotkań?

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI | OGŁOSZENIA DROBNE -

Drogowcy i projektanci po raz drugi spotkają się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych władz w gminach, przez które ma przebiegać trasa ekspresowa nr 12 na odcinku z Radomia do Puław. Są już korekty wariantów.

Przypomnijmy, warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad zlecił opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku Radom Południe – Puławy (węzeł Bronowice). Do konsultacji są trzy warianty przebiegu trasy, po I turze spotkań projektanci otrzymali ponad tysiąc wniosków i uwag, protestowali głośno m.in. mieszkańcy Sołtykowa.

– Możliwe do wprowadzenia wnioski zostały wzięte pod uwagę, więc są korekty w przebiegach, które pokazano podczas I tury spotkań. Od poniedziałku rusza kolejna tura, prosimy o dalsze uwagi i opinie – mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Na stronie s12-radom-pulawy.pl są ankiety z pytaniami.

Spotkania odbędą się: 16 kwietnia o godz. 9 w świetlicy w Załazach (gm. Przyłęk), o godz. 15 w świetlicy przy Prusa wPolicznej; 17 kwietnia o godz. 12 w świetlicy straży pożarnej wTczowie, o godz. 16 w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych wZwoleniu (wejście od ul. Sienkiewicza). 18 kwietnia ogodz. 10 spotkanie wsali 114 wUrzędzie Miejskim w Radomiu, o godz. 12 wDworku „U Antoniego” (gm. Orońsko), aogodz. 16 wszkole podstawowej wKowali. 19 kwietnia ogodz. 12 wdomu strażaka w Goździe, a o godz. 16 w szkole wMakowcu (gm. Skaryszew).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.