SZMULOWIZNA

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

powstanie rewelacyjnie skomunikowany kawałek miasta ośródmiejskim charakterze. Szkoda kilku hektarów wtym rejonie marnować na zajezdnię.

– Stalowa? Owszem, miejsce fajne, przy metrze, to rzeczywiście może być dobra lokalizacja na miejskie inwestycje mieszkaniowe. Ale jeśli zamierzamy zlikwidować zajezdnię, to co z infrastrukturą dla autobusów? Trzeba najpierw wskazać dla niej nowe miejsce – upomina się Oskar Hejka, miejski radny PiS.

Ratusz od kilkunastu miesięcy przymierza się do budowy nowej zajezdni wrejonie ul. Spedycyjnej na Żeraniu. Atutem tej lokalizacji jest położenie wpobliżu planowanego gazociągu, który ma zostać dociągnięty do elektrociepłowni Żerań. Bo docelowo coraz większy odsetek floty autobusowej miasta ma być zasilany gazem ziemnym.

Jednak przygotowania do budowy przedłużają się – choć mówiono onich już wstyczniu 2017 r., do dziś miasto nie dysponuje całością terenów potrzebnych pod inwestycję. Część gruntów musi dokupić od firmy Polfa. W tej sytuacji można mieć wątpliwości, czy rzeczywiście zajezdnię przy Stalowej będzie można zamknąć już za dwa lata.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.