Częściej do Marek

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

Autobusy kursujące do Marek od poniedziałku w godzinach szczytu będą odjeżdżać sprzed Dworca Wileńskiego co 5 minut. Równie często Zarząd Transportu Miejskiego zaplanował kursy na najbardziej uczęszczanym fragmencie trasy od pętli wmareckim Pustelniku do stacji metra na Pradze. Szczytowa linia ma tędy jeździć co 10 minut na zmianę z liniami zCzarnej Strugi i z Radzymina, które na przystanki na wspólnym odcinku będą podjeżdżać na przemian co 10 min w szczycie, co kwadrans rano, w południe i wieczorem, a co 20 min w weekendy iwświęta. ZTM próbuje w ten sposób rozładować tłok po wprowadzeniu wMarkach tańszych biletów, które od ponad roku kosztują tyle co wWarszawie.

Straż miejska chwali się, że mandaty wystawia również kierowcom parkującym na tzw. klepiskach. Tu jeszcze klepiska nie ma, jest trawa. Poza tym to teren strefy zamieszkania, w której można parkować tylko na wyznaczonych miejscach. Na trawniku próżno szukać białych linii.

Gdy zwróciłem policjantom uwagę, stwierdzili, że jeśli ja tam widzę trawnik, to mogę zadzwonić na straż miejską. Urocze. Agdy następnym razem zwrócę uwagę komuś, kto będzie wtym miejscu parkował, usłyszę, że przecież nawet policja tu parkuje, więc oco chodzi. Itak to stołeczna policja buduje wmieszkańcach poszanowanie prawa.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.