MPK otwiera oferty w przetargu na nowe autobusy

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI -

Jedna firma chce dostarczyć sześć nowych przegubowych autobusów dla MPK w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu chce w tym roku wziąć w leasing sześć nowych przegubowych autobusów. Mają zastąpić najstarsze neoplany, kupowane jeszcze pod koniec lat 90. Wprzetargu wpłynęła jedna oferta od firmy mLeasing ze Szczecina. – Firma chce dostarczyć autobusy Man – mówi Krzysztof Zalibowski, prezes MPK.

Za leasing sześciu autobusów mLeasing żąda 10,6 mln zł i mieści się ta kwota wkosztorysie miejskiej spółki. – Aktualnie komisja przetargowa sprawdza ofertę, przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty – zaznacza prezes.

Jeśli MPK rozstrzygnie przetarg, nowe autobusy wyjadą na ulice Radomia jeszcze w tym roku. Wykonawca będzie miał 170 dni od daty podpisania umowy na dostawę dwóch autobusów i o 20 dni więcej na dostawę kolejnych sześciu.

Autobusy mają być niskopodłogowe, czterodrzwiowe, zabierać 140 pasażerów, w tym minimum 35 na miejscach siedzących. Będą napędzane silnikiem Diesla spełniającym normę Euro-6, wyposażone wklimatyzację, „ciepły guzik” i monitoring, dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Minimum 10 siedzeń musi być dostępnych zpoziomu podłogi, bez podestów. Wkażdym z autobusów ma być zamontowane przynajmniej pięć ładowarek USB.

To nie jedyne nowe autobusy, które przyjadą do Radomia wtym roku. Po wygranym przetargu 28 autosanów kupił Michalczewski, wyjadą na ulice na przełomie sierpnia i września i będą kursowały na liniach: 1, 2, 5, 6 i 26.

Miasto stara się też o pieniądze unijne na duży projekt transportowy. Ma kupić w ramach tego projektu 10 autobusów elektrycznych.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, pojedziemy MAN-ami w tym roku

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.