Plac po remoncie

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Pac Jagielloński przestał straszyć swoim wyglądem. – Po latach doczekaliśmy się remontu jednego z najważniejszych miejsc w mieście. Wczwartek odebraliśmy inwestycję od wykonawcy, choć zuwagami – mówił na sobotnim otwarciu placu prezydent Radosław Witkowski. – W 2014 roku mówiłem, że interesują mnie inwestycje duże, jak trasa N-S czy hala sportowa, ale wiele miejsca poświęcaliśmy na to, żeby tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom, a plac Jagielloński to nowa, komfortowa przestrzeń dla radomian – podkreślał.

Witkowski zapowiedział, że to nie koniec zmian na placu. W przyszłym roku mają rozpocząć się konsultacje społeczne zmian na pozostałej części placu i okolicy. Prezydent zapowiedział, że jest gotowy do realizacji kolejnej części inwestycji w ciągu następnej kadencji. Zapowiedział też rozbudowę parków na Południu iGołębiowie.

Zanim jednak rozpoczną się zapowiadane przez prezydenta inwestycje, Rosa-Bud musi jeszcze zrobić poprawki na placu Jagiellońskim.

– Mamy nową nawierzchnię, oświetlenie, meble miejskie, dwie zielone wiaty przystankowe. Ale wykonawcy nie udało się zrobić wszystkiego. W czwartek podczas odbioru wskazaliśmy niedoróbki. Przede wszystkim brakuje parkletów, niewykonane zostały należycie wszystkie elementy schodów, na niektórych płytach pojawiają się wykwity – wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Poczekamy też na część drogową inwestycji, czyli ciąg pieszo-rowerowy na Chrobrego wzdłuż Galerii Słonecznej, a przede wszystkim oczekiwane czwarte przejście na rogu Struga, Chrobrego i Pileckiego. Wykonawca odstąpił od umowy w tym zakresie. Frysztak zapewniał, że przejście będzie wykonane na początku przyszłego roku.

Rosa-Bud wygrał przetarg na przebudowę placu Jagiellońskiego za 6,4 mln zł. Ale za opóźnienie od początku września miasto nalicza wykonawcy 13 tys. zł kar dziennie. Firma nie dostanie też zapłaty za niewykonaną część drogową.

Zakończył się remont placu Jagiellońskiego, choć wykonawca musi jeszcze zrobić poprawki. Firma zrezygnowała też z części drogowej projektu, więc na wyczekiwane nowe przejście przy Galerii Słonecznej poczekamy

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.