MAMY EUROPĘ CZY LATA 90.?

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI -

Skurkiewicz składa kolejne obietnice, Jarosław Kaczyński ocenia, że Radom wygląda jak miasto z lat 90. Radosław Witkowski protestuje i mówi: od czterech lat gonimy Europę

Na niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz, kandydat tej partii na prezydenta Radomia, zapowiedział szereg inwestycji w mieście. – Radomia nie stać na to, żeby obrazić się na rząd – mówił izapowiadał budowę centrum nauki, targów wystawienniczych isporo mniejszych inwestycji. Przypominał też te już realizowane i planowane: lotnisko, dofinansowanie przebudowy Wojska Polskiego czy planowaną rewitalizację starej Fabryki Broni za 80 mln zł, którą zapowiedziała Agencja Rozwoju Przemysłu.

Obietnic Skurkiewicza jest coraz więcej, w ubiegłym tygodniu razem z ministrem infrastruktury zapowiadał powołanie nowej spółki PKP Windykacja z siedzibą w Radomiu, a z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego pieniądze dla UTH.

Inwestycje rządowe w Radomiu mają być potrzebne, bo zdaniem PiS miasto ma wieloletnie opóźnienie wrozwoju. Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że w Radomiu czuć jeszcze lata 90. – Mamy stan, który naprawdę musi wzbudzać zaniepokojenie. Stan, który jest niedopuszczalny, to rzut kamieniem od Warszawy, a relacja dochodów nie do porównania. Tu jest potrzebna nowa władza, która będzie tę synergię wykorzystywać. Radom potrzebuje człowieka, który będzie prowadził Radom wtym kierunku, w którym idzie Polska. W ciągu ostatnich trzech lat Polska szła w jedną stronę, ale Radom niekoniecznie – mówił Kaczyński.

Konwencja skończyła się w niedzielę przed godz. 21, a już w poniedziałek o godz. 7.30 Skurkiewicz zapowiedział darmową komunikację miejską dla wszystkich. – Od kilku tygodni mamy w Radomiu wycieczki i obietnice zpoziomu rządu. Mam nadzieję, że te wszystkie obietnice nie skończą się 4 listopada – komentuje Radosław Witkowski, prezydent i rywal Skurkiewicza wII turze wyborów.

Prezydent podkreśla, że nie zgadza się ze słowami prezesa Kaczyńskiego, które powiedział na niedzielnej konwencji. – Te słowa dotknęły nasze miasto. Radom jest pięknym, dumnym miastem, które goni Europę – uważa prezydent i od razu wylicza swoje sukcesy, które zmieniły miasto. – 150 ulic ma dzisiaj nową nawierzchnię, rewitalizujemy Miasto Kazimierzowskie, budujemy najbardziej nowoczesną halę widowiskowosportową wwojewództwie, nowoczesne centrum rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

– 4 listopada mamy wybór albo myślenia, że Radom zatrzymał się w latach 90., albo wybór za nowoczesnym, europejskim miastem, które bardzo się zmienia – dodaje Witkowski.

Prezydenta w poniedziałek wspierał Rafał Trzaskowski, prezydent-elekt Warszawy. –. Podobne obietnice były składane wWarszawie, więc trzymamy rządzących za słowo. Te obietnice na pewno będą podtrzymane, jak Radosław Witkowski wygra te wybory. Nie wyobrażamy sobie inaczej. Nasi współobywatele przede wszystkim liczą na mądrą kontynuację, która sprawi, że miasto dalej będzie się rozwijało – przekonywał.

Konwencja wyborcza PiS skończyła się w niedzielę przed godz. 21, a już w poniedziałek o godz. 7.30 Skurkiewicz zapowiedział darmową komunikację miejską dla wszystkich

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.