PIS STRUZIKA OCENIA ŹLE, ALE...

– Wyborcy zdecydowali, że to PiS wygrało wybory do Sejmiku Mazowsza, podejmujemy działania,

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI | OGŁOSZENIA DROBNE -

aby wola wyborców znalazła odzwierciedlenie w wyborze marszałka – mówił we wtorek na konferencji prasowej Jakub Kowalski

Jak mówił na konferencji Kowalski, wyborcy zdecydowali, że to PiS wygrało wybory do Sejmiku Mazowsza. – Dzisiaj podejmujemy działania, aby wola wyborców znalazła odzwierciedlenie w głosowaniu po 16 listopada, kiedy zostanie wybrany marszałek i zarząd województwa. Wierzymy, że będziemy mieli skuteczną reprezentację w zarządzie i będziemy skutecznie lobbować za sprawami Radomia i Ziemi Radomskiej – dodał.

Wsejmiku PiS ma 24 mandaty, 18 – Koalicja Obywatelska (PO iNowoczesna), osiem – PSL, jeden – radny bezpartyjny. By rządzić, PiS musi mieć dodatkowo dwa mandaty. Jakub Kowalski przyznaje, że rozmowy okoalicji się toczą. – Nie jest prawdą, oczym mówią liderzy PSL, że żadne koalicje zPrawem iSprawiedliwością nie są możliwe, ale nie jestem upoważniony ani nie posiadam wiedzy, by mówić o szczegółach – zaznacza.

Zapytaliśmy, czy te rozmowy toczą się na partyjnych szczeblach PSL, czy też są prowadzone zpojedynczymi radnymi? – To pytanie powinno być skierowane do władz Prawa i Sprawiedliwości. Zmediów wiemy, że pan minister Michał Dworczyk jest odpowiedzialny za budowanie koalicji wsejmikach. My od naszych kolegów zpółnocy Mazowsza dowiadujemy się, że takie rozmowy trwają – odpowiada Kowalski.

PiS już rządziło wSejmiku zPSL wlatach 2002-2006, ale przez ostatnie dwie kadencje, gdy PSL jest wkoalicji zPO, PiS totalnie krytykuje marszałka Struzika. – Ale nie nikt inny jak marszałek Struzik powiedział wRadiu RMF FM, że koalicja zPiS byłaby trudna, ale możliwa. My nie zmieniamy krytycznego stosunku do marszałka Struzika, ale co będzie, to czas pokaże – dodaje Kowalski.

Radosław Fogiel, nowo wybrany radny PiS, przekonuje, że nie chodzi okwestie personalne, ale krytykę dotychczasowej polityki i działań Struzika. I PiS jest skłonne „szeroko dogadywać się z różnymi środowiskami, które będą chciały realizować program tej partii”, w tym także z PSL.

Czy jeśli się zdarzy, że wygra Witkowski, a PiS będzie rządziło w sejmiku, to hasło „Więcej dla Radomia” będzie nadal aktualne? – zapytaliśmy.

Kowalski: – Dla nas nie są na pierwszym miejscu barwy partyjne i szyldy, tylko miasto i Ziemia Radomska.

Fogiel: – To też nie jest tak, że władze województwa przyjeżdżają iozłacają. Trzeba się starać, nie wystarczy siedzieć za szyfrowym zamkiem wurzędzie miasta, trzeba składać wnioski i o nie walczyć.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.