Co zmienić w budżecie obywatelskim?

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI -

W czwartek warsztaty ewaluacyjne budżetu obywatelskiego. To okazja do podsumowania tegorocznej edycji i dyskusji o niezbędnych zmianach, m.in. związanych z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym.

– Zależy nam na tym, by wciąż udoskonalać budżet obywatelski, który daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego wpływu na sposób wydatkowania części budżetu miasta. Równie ważne jest to, że buduje on społeczeństwo obywatelskie i wpływa na aktywność mieszkańców. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach.

Wtym roku są one tym ważniejsze, że weszły w życie nowe przepisy ustawy o samorządzie gminnym, które nakładają na gminę nowe obowiązki. W związku z tym jesteśmy w trakcie przygotowywania nowej uchwały dotyczącej procedury budżetu obywatelskiego – mówi dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński.

Warsztaty ewaluacyjne odbędą się w czwartek 29 listopada o godz. 17 w urzędzie miejskim przy ul. Kilińskiego 30 (sala 114 na I piętrze). Do czwartku można zgłaszać uwagi także drogą elektroniczną: [email protected] oraz osobiście w referacie komunikacji społecznej i promocji miasta pok. 104, wejście od ul. Żeromskiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.