Dziś protest taksówkarzy. Uwaga na korki

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - Z DRUGIEJ STRONY -

Taksówkarze zapowiadają, że zablokują ulice Śródmieścia wgodzinach szczytu. Zbiorą się w dwóch miejscach: na błoniach Stadionu Narodowego i przed Torwarem. O godz. 12 dwiema kolumnami przejadą ulicami Śródmieścia przed siedzibę Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przy pl. Trzech Krzyży. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na brak przepisów regulujących zasady przewozu ludzi. „Minął miesiąc od poprzedniego protestu. W naszej sprawie nic się nie zmieniło. Nielegalni przewoźnicy wchodzą do kolejnych miast. Czas ponownie przypomnieć się rządzącym” – piszą organizatorzy ze Związku Zawodowego „Warszawski Taksówkarz”.

Poprzedni protest taksówkarzy odbył się w połowie października. Taksówkarze przejechali stołecznymi ulicami z cmentarza Północnego na Ursynów. „Miał być ostrzeżeniem. Nie zadziałało. Ten będzie ostatnim ostrzeżeniem. Tym razem będą utrudnienia w ruchu w centrum Warszawy, ale w środku dnia. Kolejny protest zablokuje centrum miasta w godzinach szczytu” – grożą taksówkarze.

Taksówkarze protestują przeciwko coraz bardziej popularnym formom przewozu, jak Uber czy Taxify. Najbardziej przeszkadza imfakt, że tacy kierowcy nie muszą posiadać licencji. To m. in. dlatego przewóz jest dużo tańszy. Taksówkarze uważają, że to nieuczciwa konkurencja.

WMinisterstwie Infrastruktury trwają już prace nad zmianami ustawy o transporcie drogowym. Projekt nowelizacji zakłada m.in. obowiązek posiadania licencji przez kierowców Ubera lub Taxify, a na firmy nakłada obowiązek prowadzenia rejestru wszystkich pojazdów.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.